Szczepionka mRNA może wywołać u zaszczepionych psychozę

Opublikowano: 05.11.2023 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2647

Wśród licznych badań nad skutkami ubocznymi szczepionek przeciwko COVID-19, niedawno opublikowano w „Journal of Clinical Psychiatry” fascynujący przypadek 45-letniej kobiety o azjatyckim pochodzeniu, która po otrzymaniu szczepionki mRNA-1273 (Moderna) niespodziewanie rozwinęła ostry stan paranoidalny. Analiza tego przypadku dostarcza ważnych informacji na temat potencjalnych, choć rzadkich, skutków neuropsychiatrycznych powiązanych ze szczepieniem.

Historia kliniczna pacjentki jest wyjątkowa. Kobieta ta nie miała wcześniejszych epizodów chorób psychicznych, urazów ani patologii osobowości. Jej stan psychiczny zmienił się radykalnie miesiąc po otrzymaniu drugiej dawki szczepionki. Kolejne objawy kliniczne były niepokojące: nagłe porzucenie pracy, w której była zatrudniona przez 18 lat, gwałtowna utrata wagi, drastyczne zmiany w zachowaniu, halucynacje słuchowe oraz paranoja.

Jej przekonanie, że ludzie za zamkniętymi drzwiami mogą ją obserwować, doprowadziło ją do noszenia odzieży jedynie w ciemnościach. Zaniedbała również obowiązki domowe, które wcześniej były dla niej rutyną. Budzenie męża w środku nocy z obawami o potencjalne włamanie sąsiadów do ich domu oraz rozmowy z nieobecnymi osobami, które przeprowadzała za zamkniętymi drzwiami, podkreślały głębokość jej stanu paranoidalnego.

W toku badań diagnostycznych nie stwierdzono innych przyczyn jej objawów. Nie były to przejawy żadnej wcześniejszej choroby neuropsychiatrycznej. Leczenie farmakologiczne, które miało na celu złagodzenie objawów, przyniosło pewne korzyści, ale nie przywróciło pełnej zdolności do funkcjonowania pacjentki na poziomie przedchorobowym.

Chociaż w większości przypadków pacjenci po podaniu szczepionki mRNA-1273 (Moderna) nie doświadczają poważnych skutków neuropsychiatrycznych, warto zwrócić uwagę na możliwość wystąpienia takich reakcji. Istotne jest, aby klinicyści byli świadomi potencjalnych skutków ubocznych, nawet jeśli są one rzadkie.

W kontekście globalnej kampanii szczepień przeciwko COVID-19, badania takie jak to podkreślają znaczenie bieżącego monitorowania skutków ubocznych i potrzebę dalszych badań nad mechanizmami, które mogą prowadzić do takich nieoczekiwanych reakcji. W przypadku nietypowego pacjenta z psychozą o świeżym początku, historia niedawnego podawania szczepionki może być kluczem do zrozumienia etiologii stanu klinicznego i dostosowania odpowiedniej strategii terapeutycznej.

Na podstawie: Psychiatrist.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. replikant3d 05.11.2023 20:42

    Ten ,,przypadek,, to dopiero poczatek. jak w pełni uruchomią 5G, to większość ,,zaszprycowanych,, będzie miała takie problemy. Pewnie nie wszyscy, ale będzie wystarczająca ilość by zapanował chaos. A o to właśnie mędzy innymi chodzi.

  2. kufel10 06.11.2023 00:48

    Ja przypomnę, że wśród moich znajomych wciąż nikt nie fiknął. A są tam urzędnicy, lekarze, architekci, strażacy, milicjanci, osoby w wieku 70-80, wszyscy wyszczepieni i złośliwe mają się dobrze, nie chorują i nie umierają. I co ciekawe ja nieszczepiony chorowałem na jakieś (to coś) dwa razy i było ciężko, a oni nie, choć ja chyba prowadzę najzdrowszy tryb życia z nich wszystkich. No całkiem inaczej niż w internecie ! Jak to jest?

  3. adambiernacki 06.11.2023 07:33

    Ano tak to jest kufelku, że nie wszystkie zabijały a może jakaś selekcja istnieje kto wie… Znam człowieka, któremu przeszła astma, z którą borykał się pół życia no cóż…astma to choroba autoimmunologiczna. Organizm ludzki zwłaszcza to skomplikowana maszyna.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.