Syn Sorosa wchodzi do Polski i na Ukrainę oraz straszy Trumpem

Opublikowano: 05.09.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3243

Syn węgierskiego miliardera o żydowskich korzeniach, George’a Sorosa, Alexander Soros, ostrzega przed konsekwencjami, jakie miałyby dotknąć Europy, gdy Donald Trump ponownie został wybrany na prezydenta USA.

Soros Junior, który od niedawna jest szefem Fundacji Społeczeństwa Otwartego (OSF), powiedział, że organizacja, którą zarządza, nie traci zainteresowania Europą, bo Stary Kontynent „nadal ma ogromne znaczenie strategiczne dla OSF”.

Syn węgierskiego miliardera zdementował tym samym doniesienia, jakoby jego fundacja miała wyjść z Europy. Jednocześnie zapowiedział, że działania organizacji przesuną się na wschód – do Warszawy, Pragi i Kijowa. „To nie jest żaden rodzaj odwrotu” – przekonuje Alexander Soros. OSF już teraz kieruje ogromne środki na Ukrainę (do tej pory ok 250 mln dolarów).

Młody Soros chce też działać na rzecz włączenia państw bałkańskich i Mołdawii do Unii Europejskiej. „Członkostwo w UE ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia jedności i stabilności całego regionu Bałkanów, aby przeciwdziałać wysiłkom mającym na celu ponowne zaognienie konfliktu na przykład w Bośni i Kosowie. Ponadto członkostwo w UE wzmocni bezpieczeństwo europejskie i pozwoli uniknąć tworzenia próżni geopolitycznej” – stwierdził.

Alexander Soros ostrzega także przed wygraną Donalda Trumpa w nadchodzących wyborach prezydenckich. „Taki wynik zagrozi jedności Europy i podważy postęp osiągnięty na wielu polach w odpowiedzi na wojnę na Ukrainie. Dostosowujemy OSF, aby móc reagować na wszelkie scenariusze, które mogą się pojawić po obu stronach Atlantyku” – stwierdził.

Autorstwo: SG
Na podstawie: Breitbart.com
Źródło: NCzas.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. replikant3d 05.09.2023 19:41

    Drugi ,,potwór,, zstapił pierwszego ,,potwora,,..efekt ten sam…

  2. Drnisrozrabiaka 06.09.2023 08:56

    (Naruszenie regulaminu punkt 5b i 5c. Admin WM)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.