Sprzedawał tajne dane o atomowych okrętach podwodnych

Opublikowano: 11.10.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1280

FBI wspólnie z Naval Criminal Investigative Service (NCIS) aresztowało parę z Annapolis w stanie Maryland, oskarżoną o próbę sprzedaży tajnych danych dotyczących technologii atomowych okrętów podwodnych – przede wszystkim na temat ich systemów napędowych i reaktorów – obcemu rządowi.

Jonathan Toebbe, który pracował jako inżynier jądrowy w Departamencie Marynarki Wojennej, i jego żona Diana chcieli zarobić trochę dodatkowych pieniędzy na boku, więc zdecydowali się skontaktować z zagranicznym rządem z wyjątkową ofertą – sprzedaży informacji uważanych za tajne w świetle amerykańskiego prawa. Departament Sprawiedliwości nie ujawnił, do którego rządu lub rządów Toebbe próbował dotrzeć.

FBI zastawiło na inżyniera pułapkę. Toebbe myślał, że w końcu udało mu się znaleźć kupca, jednak nie przypuszczał, że jest nim podstawiony agent FBI. Po wysłaniu próbki „zastrzeżonych danych” do tajnego agenta i otrzymaniu płatności w wysokości 10 tys. dolarów w nieokreślonej kryptowalucie, Toebbe zawarł umowę na wymianę kolejnych tajnych informacji o amerykańskich okrętach podwodnych atomowych na więcej kryptowalut.

Jonathan Toebbe zostawił trzy pendrive’y ukryte w różnych przedmiotach, np. kanapce czy gumie do żucia i zostawił je w umówionych miejscach, które obserwowała jego żona. W rezultacie całej akcji zarówno Jonathan, jak i Diana Toebbe zostali oskarżeni o naruszenie ustawy o energii atomowej – aktu prawnego chroniącego tajemnice amerykańskiej technologii jądrowej – i po raz pierwszy staną przed sądem 12 października.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.