„Solidarność” przeciwko Gowinowi

Opublikowano: 04.10.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1407

W najbliższy poniedziałek w rządzie zostaną oficjalnie dokonane zmiany. Jedną z nich będzie powrót Jarosława Gowina, który obejmie tekę nowego Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Ta zmiana nie podoba się NSZZ „Solidarność”, które ustami przewodniczącego Piotra Dudy skrytykowało działania rządzących, nominujących na stanowiska w rządzie skrajnych liberałów.

Rozbrat lidera Porozumienia z bezpośrednią władzą trwał niecałe pół roku. W kwietniu odszedł on z gabinetu Mateusza Morawieckiego, gdy poróżnił się z Prawem i Sprawiedliwością w kwestii organizacji wyborów prezydenckich w pierwotnym terminie. Jak widać dawne urazy już minęły, bo były wicepremier powraca teraz do rządu i od razu obejmie tekę ministra w zupełnie nowym resorcie.

To nie podoba się jednak związkowcom, ponieważ nowy minister rozwoju, pracy i technologii będzie w najbliższym czasie przewodniczył Radzie Dialogu Społecznego. Tymczasem zdaniem szefa „Solidarności” obecna władza przygotowała „prezent” z okazji 40-lecia największego polskiego związku zawodowego. Jest nim właśnie nominacja Gowina, który jako skrajny liberał będzie obecnie decydował o sprawach pracowniczych.

Duda przypomniał, że obecny lider Porozumienia jeszcze jako poseł Platformy Obywatelskiej popierał wszystkie rozwiązania, uderzające w swoich założeniach w pracowników. Chodzi między innymi o podwyższenie wieku emerytalnego czy uśmiecowienie rynku pracy. Przewodniczący NSZZ „Solidarność” przypomniał z tego powodu, że obecna ekipa rządząca doszła do władzy głosami środowisk pracowniczych, stąd nominacja Gowina jest napluciem im w twarz.

Na podstawie: Tysol.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.