Śmierć Ukraińca po zatrzymaniu w Polsce

Opublikowano: 04.09.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 928

Ukrainiec zmarł po zatrzymaniu przez policję i przewiezieniu na izbę wytrzeźwień we Wrocławiu. W tej sprawie ambasada Ukrainy w Polsce przygotowuje notę i wkrótce ją prześle – powiedział w piątek ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca.

Wcześniej ukraińskie media poinformowały, że 30 lipca we Wrocławiu zmarł po zatrzymaniu przez policję i przewiezieniu na izbę wytrzeźwień 25-letni Dmytro Nikiforenko z obwodu winnickiego. Według doniesień medialnych policja użyła wobec mężczyzny nadmiernej siły fizycznej, co było przyczyną jego śmierci. Po śmierci Ukraińca i ujawnieniu szczegółów sprawy w polskich mediach komendant policji we Wrocławiu 1 września podjął decyzję o zawieszeniu w pełnieniu obowiązków czterech policjantów, którzy zatrzymali mężczyznę. Wobec dwóch z nich wszczęto procedurę zwolnienia ze służby.

„Przygotowujemy się i w najbliższym czasie wyślemy notę z prośbą o przeprowadzenie bezstronnego i szybkiego śledztwa, pociągnięcie do odpowiedzialności osób, które miały związek ze sprawą, i poinformowanie strony ukraińskiej o tym incydencie” – powiedział ambasador, cytowany przez agencję Ukrinform.

Jak podkreślił, ukraińscy dyplomaci zajmują się tą sprawą.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 4,75 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o