Sejm przyjął nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym

Opublikowano: 13.01.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2166

Sejm przyjął nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym. 203 posłów było „za”, 52 „przeciw”, a 189 „wstrzymało się” od głosu. Żadna z poprawek proponowanych przez opozycję nie uzyskała poparcia. Przepisy trafią teraz do prac w Senacie.

Obóz premiera Morawieckiego twierdzi, że dzięki przyjęciu nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym zostaną odblokowane pieniądze na KPO. Współrządząca Solidarna Polska i opozycyjna Konfederacja przewiduje, że dodatkowo zostanie umniejszona polska suwerenność i obniżona pozycja Polski w Europie.

Projekt został przyjęty z powodu tego, że większość opozycji wstrzymała się od głosu. Zyskał bowiem poparcie jedynie 198 posłów klubu PiS, Zbigniew Girzyński i Agnieszka Ścigaj z koła Polskie Sprawy i posłowie niezrzeszeni Zbigniew Ajchler, Ryszard Galla i Łukasz Mejza.

Swój sprzeciw wobec nowelizacji wyrazili: 22 posłów klubu PiS (głównie z Solidarnej Polski, choć nie tylko), Kamila Gasiuk-Pihowicz i Henryka Krzywonos-Strycharska z KO, Monika Falej, Katarzyna Kotula, Anita Kucharska-Dziedzic, Wanda Nowicka, Krzysztof Śmiszek i Anna Maria Żukowska z klubu Lewica, koła Konfederacji i Polski 2050, Paweł Kukiz z Kukiz ’15, Andrzej Rozenek i Joanna Senyszyn z PPS i Andrzej Sośnierz z Polskich Spraw.

Wśród pozostałych – 189 wstrzymało się od głosu, a 16 nie głosowało, z czego połowa to posłowie klubu PiS.

Autorstwo: Paweł Kubala
Na podstawie: RMF24, sejm.gov.pl
Źródło: MediaNarodowe.com

5

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.