Sąd w USA ogłosił, że Iran jest winny zamachu na WTC

Opublikowano: 05.05.2018 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 664

Kwestia zniszczenia dwóch wież World Trade Center wciąż powraca, choć wkrótce minie 20 lat od zamachu. Teraz Stany Zjednoczone próbują wmieszać w dawny atak terrorystyczny swojego największego wroga na Bliskim Wschodzie, choć większość zamachowców pochodziło z Arabii Saudyjskiej.

Sędzia federalny z Nowego Jorku, George Daniels, oskarżył Iran o udział w zamachu na WTC z 11 września 2001 roku, który rzekomo polegał na szkoleniu, planowaniu ataku i udzieleniu wsparcia technicznego islamskim terrorystom z sunnickiej al-Kaidy. Zdecydowano, że Teheran powinien wypłacić wysokie rekompensaty dla ponad tysiąca Amerykanów o łącznej kwocie 6 miliardów dolarów.

W 2016 roku, Senat przyjął ustawę JASTA, która pozwala mieszkańcom Stanów Zjednoczonych składać pozwy przeciwko Arabii Saudyjskiej. Tak się składa, że większość zamachowców posiadało saudyjskie obywatelstwo. Nie jest również żadną tajemnicą, że monarchia między innymi sfinansowała działalność islamistów. Rodziny ofiar ataku na WTC złożyły masowe pozwy. Co ciekawe, sąd w Nowym Jorku odrzuca ich roszczenia wobec Arabii Saudyjskiej, ale za to zrzuca całą odpowiedzialność na Iran – największego wroga Izraela i państwa Saudów.

Decyzja ma co prawda znaczenie symboliczne i nie posiada wiążącego mechanizmu, który zmusiłby Iran do zapłaty. Istnieje jednak możliwość pobrania tej kwoty z zamrożonych irańskich aktywów na rachunkach międzynarodowych, których całkowita wartość wynosi 100-120 miliardów dolarów. Widać tu ewidentnie, że Stany Zjednoczone próbują upolitycznić wyburzenie wież WTC sprzed wielu lat i obarczyć winą Iran, z którym prowadzą wojny zastępcze w Syrii i Jemenie.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Mmiddleeasteye.net
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Dandi1981 05.05.2018 13:57

  Władza jest wtedy kiedy zastrzele Cię w szpitalu a wszyscy powiedzą ze popelniles samobójstwo i tak jest w tym przypadku.
  2 wieże do rozbiórki pełne azbestu, plany nowych więz były przed WTC zamachem, ubezpieczone na mln USD, miesiąc przed zamachem, jakieś taliby wykonywały manewry boingiem gdzie doświadczony pilot miał by problemy tak sterować, nie ważne ze dzień po zamachu konstruktor WTC powiedział ze stalowa konstrukcja nie mogła się stopic bo temperatura wytwarzana przez boing z paliwem nie jest w stanie jej stopic, przyszły służby odszczekal to następnego dnia, koroner nie znalazł zwłok przy szczatkach samolotu zwolniony następnego dnia.
  Nagranie z kamery przemysłowej ze w Pentagon uderzyła rakieta. Wykonywanie rozmów w porwany samolocie na wysokości uniemozliwiajacej połączenie, przedstawianie się do własnej matki po nazwisku itd wymieniać by można bez końca a mimo to zboj USA który wydaje najwięcej na zbrojenia by teroryzowac innych zniszczy każdego kto powie ze było inaczej bo oni maja władze i oni stanowią prawo.
  Kto ich rozliczy ze stworzyli ISS państwo islamskie które miało zniszczyć asada a im dać serię, dzięki nim ludzie ginęli w atakach terrorystycznych.
  Mogą walczyć gdzie chcą pod przykrywką walki z ISS. To z dalekiego wschodu ma wyjść 3 światowa, żyd i Amerykanin zaatakują Iran wywołując atom strike
  I to zagraża białej rasie mimo że jest jej 10% to jest najbogatsza, najniebezpieczniejszych(atom) nikt jej nie wytepi sama się zlikwiduje, bo atom strike zlikwiduje 90% białych na świecie, biali juz nie będą najbogatsi i najniebezpieczniejsi.
  Pozatym pół dna idzie w Twoje dziecko drugie pół od twojej partnerki nie ważne jaki ma kolor.
  WTC to był pretekst aby dostać awganska ropę oraz mak. Po 10 latach okupacji USA w Afganistanie, produkcja heroiny kwitnie USA poprzez Afganistan zaopatruje 90% rynku światowego

 2. mariusz 05.05.2018 19:30

  Rosyjscy politycy wiedza że Mossad wykorzystał swoich szpiegów żeby włamać się do systemu obrony USA i zwalić budynki bronią skalarną satelity.

 3. emigrant001 05.05.2018 23:03

  Terroryści z Usraela szukają nowej wojny. Tym razem ta będzie ostatnia.

 4. Dandi1981 06.05.2018 12:00

  Budynki zostały wysadzone od fundamentów ludzie słyszeli wybuchy i trzęsienie ziemi przed zapaleniem wiec satelita odpada.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.