Sąd pozwolił kobiecie palić drewnem w kominku

Opublikowano: 07.11.2023 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3407

Niesłychane zajście w „zielonym” Krakowie Jacka Majchrowskiego. Jedna z mieszkanek tego miasta paliła drewnem w kominku – mimo lokalnego zakazu. Od teraz jednak może robić to legalnie – zgodnie z decyzją sądu.

Jak donosi lokalny portal Lubie.Krakow.pl, jedna z mieszkanek miasta, Małgorzata Zegarek, została ukarana przez straż miejską za spalanie drewna w kominku. Jest to niezgodne z obowiązującą na terenie Krakowa uchwałą antysmogową. Kobieta jednak nie zgodziła się z karą nałożoną przez służby i postanowiła pójść z tym do sądu.

Jak relacjonują lokalne media, kobieta mieszka na granicy Krakowa i Kryspinowa w domu z bali z 1931 roku. Jedynym źródłem ogrzewania jest tam piec kaflowy z wkładem kominkowym. Kobieta podkreśla, że pali w piecu wyłącznie dobrej jakości przesuszonym drewnem. Posiada na to odpowiednie rachunki.

Podczas składania zeznań w sądzie kobieta podkreślała, że chciała dostosować się do wymogów uchwały, jednak w jej przypadku okazało się to niemożliwe. Co więcej, w rozmowie z przedstawicielami miasta zaproponowała trzy rozwiązania: dalsze palenie drewnem lub by miasto przeniosło jej dom do pobliskiego Kryspinowa, gdzie krakowska uchwała już nie obowiązuje lub też podłączenie do sieci MPEC – to jednak okazało się niemożliwe, ponieważ sieć ta nie istnieje jeszcze w tym miejscu Krakowa.

Ostatecznie sprawę rozstrzygnął sąd, przyznając rację kobiecie. Jak argumentował, nie ma ona innej możliwości ogrzewania swojego domu, a miasto nie jest w stanie zapewnić jej dostępu do sieci ciepłowniczej. Kobieta zatem nie zostanie ukarana i wciąż będzie mogła korzystać z kominka, spalając w nim drewno.

Autorstwo: KM
Na podstawie: Lubie.Krakow.pl
Źródło: NCzas.info


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 07.11.2023 19:20

    Żadna pociecha. Szybciutko doprowadzą tam sieć.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.