Czy rząd popełnił przestępstwo z art. 165 Kk?!

Opublikowano: 09.08.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2303

Rząd PiS-u działa działa z premedytacją na szkodę osób chorych na choroby układu oddechowego! Czy karząc zasłaniać usta i nos osobom, które nie mogą tego robić ze względów zdrowotnych właśnie popełnił przestępstwo w z art. 165 „Kodeksu karnego”? Możliwe, że sam nakaz noszenia maseczek przez osoby zdrowe również podpada pod ten artykuł, bo sprowadza zagrożenie epidemiologiczne grzybicy płuc i chorób bakteryjnych na dużą liczbę osób. Treść Art. 165 Kk na samym końcu.

Nocą z 6 na 7 sierpnia przepchnięto nowe rozporządzenie ws. ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Rozporządzenie opublikowano w „Dzienniku Ustaw” 7 sierpnia 2020 r. i obowiązuje od 8 sierpnia bez zwyczajowego 14-dniowego vacatio legis. Czyli w trybie natychmiastowym, z zaskoczenia, bez uprzedzenia opinii publicznej i najwyraźniej bez konsultacji z lekarzami.

Jak czytamy na stronie Pantarhei24.com kluczowy dla obywateli jest paragraf 24, w którym zniknęło zwolnienie z obowiązku ze względów zdrowotnych.

„Do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania, przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego (…) ust i nosa”. Dalej podano, że nakaz obowiązuje w środkach transportu zbiorowego, w miejscach ogólnodostępnych (sklepy, cmentarze, parki, ogrody botaniczne i lokale), w budynkach użyteczności publicznej, w obiektach handlowych (sklepy, targowiska), i w obiektach kultu.

Kogo nie dotyczy nakaz? Dzieci do 4 roku życia, osób mających trudności z samodzielnym zakrywaniem lub odkrywaniem twarzy, osób, które nie mogą się do przepisu stosować ze względu „całościowych zaburzeń rozwoju, zaburzeń psychicznych, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim”. Całkowicie zniknęły względy zdrowotne!

Co to oznacza? Jeśli ktoś nie może zasłaniać ust i nosa z przyczyn zdrowotnych, musi je zasłaniać! Masz astmę, niewydolność płuc lub inną dolegliwość? Nosisz maseczkę i czujesz ból głowy, zawroty głowy i nudności? Musisz nosić maseczkę w określonych miejscach i ryzykować utratę przytomności pod groźbą mandatu!

Powiedzmy sobie wprost – nowy przepis przepchnięto w nocy i nosi znamiona zbrodni przeciwko osobom chorym na choroby oddechowe. Rząd PiS-u, w tym minister zdrowia, chcą, by ludzie mdleli i trafiali do szpitali. W skrajnych przypadkach mogą umrzeć lub stać się warzywami.

Z drugiej strony osoby odmawiające przyjmowania mandatów za nienoszenie maseczek, mogą wygrywać w sądach, bo rozporządzeniem nie można wprowadzać ograniczeń praw człowieka dla osób zdrowych (wobec których nie stwierdzono choroby), a jedynie ustawą. Jedyna rada – nie przyjmować mandatów, a podczas procesu sądowego oskarżyć rząd o przestępstwo z art. 165 Kk – sprowadzanie zagrożenia epidemiologicznego na osoby zdrowe (np. grzybicę płuc, choroby bakteryjne płuc) i osoby, które nie mogą zasłaniać ust i nosa z przyczyn zdrowotnych.

„Dziennik Ustaw” z 7 sierpnia z rozporządzeniem z dnia 6 sierpnia znajdziecie TUTAJ i TUTAJ.

Co mówi o tym art. 165 „Kodeksu karnego”? Cytuję:

„§ 1. Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób (…): 1) powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej (…) podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 jest śmierć człowieka lub ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.”

Nakaz noszenia maseczek przez osoby zdrowe, to powodowanie masowego zagrożenia epidemiologicznego (np. wywoływanie epidemii grzybicy płuc, infekcji bakteryjnych płuc, itp.). Nakaz dla osób, które nie mogą nosić maseczek z powodów zdrowotnych, to sprowadzanie zagrożenia ciężkiego uszczerbku na zdrowiu (np. zemdlenie, a w skrajnych przypadkach śmierć, z powodu niedotlenienia mózgu).

Na podstawie: Pantarhei24.com
Źródło: WolneMedia.net


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

22 komentarze

 1. Jack Ravenno 08.08.2020 23:38

  Nie wolno ograniczać wolności zwykłą ustawą. Napiszę dlaczego. Jeśli nie wprowadzono jednego z trzech stanów nadzwyczajnych nawet ustawa o zwalczaniu zakażeń jest przestępstwem przeciwko najwyższym prawom zapisanym w Konstytucji.

  NIE WOLNO odbierać wolności bez wyroku sądu, więc na jakiej podstawie zamyka się ludzi w “domowych” więzieniach na minimum 2 tygodnie? Z pilnowaniem przez policje i tak dalej?

  To jest prawdziwa zbrodnia i terroryzm w wykonaniu “państwa” Jakiego państwa? Szumowskich, Morawieckich, Kaczyńskich, Duda, Pinkasów…?

  Jeśli ja jestem szurnięty to kim są ci, którzy uważają to co się dzieje za coś normalnego?

 2. woma123 09.08.2020 00:29

  Niestety, ale z przykrością muszę stwierdzić że około 50-70% społeczeństwa uważa te “pseudo” działania za słuszne, potrzebne i konieczne! Takie są moje obserwacje. Jak ich zatem nazwać?

  Ja mam duże problemy z oddychaniem (pomimo zabiegu poważna niedrożność nos). Przez nos praktycznie nie oddycham. I co? Mam nosić maseczkę? Po 15 minutach zaczyna mi się kręcić w głowie i dalsze niedotlenienie zapewne skończyło by się utratą przytomności. Mieszkam w powiecie tzw. “czerwonym” (jak to pięknie brzmi !!!). To może mam siedzieć cały czas w domu? Nie ważne moje konstytucyjne prawo do swobodnego przemieszczania się. Nie!

  Ja Wam mówię, oni kombinują żeby nas całkowicie zniewolić i pozbawić wszelkich praw. Parafrazując wielkiego Dante Alighieri: “Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy [tu] żyjecie”

  Sprawa maseczek i tzw. “obostrzeń” (wyraz zupełnie nie na miejscu, należy używać raczej “ograniczeń”) to moim zdaniem wierzchołek góry lodowej. Tak czy siak, szukam jakiejś nieruchomości za granicą. Bo tutaj nie widzę przyszłości dla siebie ani rodziny.

  DuDuS

  PS.
  Trzymiesięczny areszt dla działaczki “Stop bzdurom” która wieszała tęczowe flagi to następny akt pięknego spektaklu w reżyserii PIS. Metody z najciemniejszych lat dawnego systemu. Ja to wszystko znam! Ja już to widziałem i przeżyłem! I nie chce do tego wracać! ZACZYNAM SIĘ POWAŻNIE BAĆ!!! (i o to im przecież chodzi)

 3. janpol 09.08.2020 02:10

  Spoko Chińczycy odkryli skuteczną szczepionkę i to od razu “w strzykawce” https://kobieta.interia.pl/zdrowie/news-czym-jeszcze-moga-zaskoczyc-nas-pszczoly,nId,4652264#iwa_source=worthsee

  Można stosować bo chyba nie opatentują 😉

  @Jack Ravenno można bo to są “specustawy” których uchwalanie dopuszcza konstytucja prl – bis

 4. poray 09.08.2020 08:42

  Jestem gorącym przeciwnikiem paranoi “pandemicznej”, lecz w tekście jest poważny błąd merytoryczny. Autor chyba niezbyt dokładnie przeczytał rozporządzenie. w zakresie tego kto nie musi nosić ochrony na twarz (nos i usta) wskazuje na:
  “osoby, która nie może zakrywać ust lub nosa z powodu stanu zdrowia, całościowych zaburzeń rozwoju, zaburzeń psychicznych, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim, lub osoby mającej trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa”

  W cytacie jest wspomniane “z powodu stanu zdrowia”. Dopiero po przecinku sa wymienione kolejne schorzenia. Wynika z tego, że jeśli (po 1 września) uzyska się zaświadczenie od lekarza, ze z jakiejś przyczyny zdrowotnej (astma, alergia, itd.itp.) nie możesz nosić maseczki, to nie musisz.
  Sumując logiczna i prawna interpretacja tego fragmentu wskazuje na możliwość nie noszenia osłony ze względu na stan zdrowia.
  Decyduje o tym przecinek. Gdyby po wspomnianym cytacie był dwukropek, zapis należałoby interpretować tak jak opisuje to autor tekstu.

 5. Admin WM 09.08.2020 08:54

  @Poray

  CZYTAJ NOWE ROZPORZĄDZENIE A NIE STARE!

  W nowym zniknęły te trzy słowa: „z powodu stanu zdrowia”! Sprawdziłem jeszcze raz wyszukiwarką słów – nie ma w całym rozporządzeniu z 7 sierpnia takiego sformułowania! Ono się pojawia we WCZEŚNIEJSZYCH rozporządzeniach! Na wszelki wypadek przeczytałem też jeszcze raz paragraf 24 – również nie ma takiego wyjątku. CZYTAJ NOWE ROZPORZĄDZENIE A NIE STARE!

  Żebyś nie musiał długo szukać:

  https://suski.dlawas.info/files/23476/Dz.U.%20RP%207%20sierpnia%202020%20Poz.%201356%20str.%2017.PNG

  https://suski.dlawas.info/files/23476/Dz.U.%20RP%207%20sierpnia%202020%20Poz.%201356%20str.%2018.PNG

  Przeczytaj i wskaż, gdzie to pisze, jeśli to znalazłeś. Ja nie znalazłem, choć szukałem.

  Nie będę ukrywał, że to rozporządzenie uderza we mnie, bo mam niewydolność układu oddechowego, mam tak niską pojemność płuc, że miałem problem z badaniem wydechu. Na kilkanaście prób tylko 3 razy udało mi się wydychać powietrze tak, żeby urządzenie je zarejestrowało, bo kończyło mi się powietrze w płucach zanim urządzenie przestało pracować (starałem się je bardzo wolno wydychać by zmieścić się w czasie). Jak nosiłem maseczkę, po 15 minutach miałem bóle głowy, potem zawroty. Próbowałem przyłbic, ale to samo, tylko dłużej trwało pojawienie się bólu głowy, bo stężenie co2 mimo wszystko pod przyłbicą jest większe niż poza przyłbicą a w pomieszczeniach zamkniętych wiatr przyłbic nie wentyluje.

 6. Jack Ravenno 09.08.2020 12:20

  @janpol – jesteś w błędzie – nazwanie czegoś “specustawą” nie zmienia faktu, że dalej źródłem najwyższego prawa w Polsce jest Konstytucja RP a za nią ustawy. Niewprowadzenie jednego z trzech stanów nadzwyczajnych wprost skutkuje tym, że tekturowe, faszystowskie “państwo” popełnia szereg przestępstw przeciw wolności. Nie można zwykłą ustawą w sytuacji “pandemii” ograniczać wolności w taki sposób jak sobie robią i tyle. Skoro używają tzw. prawa do biczowania obywatela – niech sami tego prawa przestrzegają. Według ustawy o zwalczaniu zakażeń, do której tzw. specustawą COVIDOWĄ wprowadzono zmiany, m.in. Art.46b – zdrowi ludzie nie mają obowiązku używania środków profilaktycznych.

  https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20082341570/U/D20081570Lj.pdf

  Proszę sobie przewinąć na str. 56 z 66 i przeczytać uważnie ust.4. Jeżeli nie dotarło – jeszcze raz! Człowiek nie będący chory lub podejrzany o zachorowanie nie ma obowiązku ani poddawania się badaniom ani stosowania środków profilaktyki. Dlatego szumowski zapytany – dlaczego nie nosi maski – odparł szczerze – JESTEM ZDROWY więc nie noszę.
  Acha – żeby nie było nieporozumień – aby ktoś został uznany za podejrzanego o zachorowanie musi spełnić wiele warunków – nie wystarczy powiedzieć – jesteś podejrzany. Dlatego WYMYŚLONO coś tak absurdalnego jak choroba bezobjawowa. To dokładnie to samo jak posądzenie kogokolwiek o czary.

  Jak widać – zmiana prawa wymaga zmiany ustawy, a nie pisanie na kolanie kolejnych rozporządzeń, które często nie mają delegacji ustawowej. Jak pan myśli – dlaczego tak to powinno być robione? Ustawa musi być zgodna z Konstytucją, rozporządzenie musi być zgodne z ustawą, zarządzenie z rozporządzeniem? Odpowiadam. Po to – m.in. żeby sobie jakiś dupek nie napisał na kolanie, że wirus unosi się na wysokości 1m nad ziemią i w związku z tym ludzie mają pełzać. W maskach!

  Nie przyjmować mandatów, nie mówić dlaczego, grzecznie i asertywnie. Jedynie sąd może to rozstrzygnąć. I nawet nie trzeba powoływać się na Konstytucję. Chyba, że się wyraża zgodę na okradanie przez funkcjonariuszy w imieniu “państwa” wtedy bierzemy mandat, nakładamy kaganiec i idziemy “do gazu”.

  Co więcej – funkcjonariusz musi znać prawo! Nie tylko Ustawę o policji. Nie da się wyjaśnić ich niewiedzą tego, że nakładają mandaty łamiąc prawo. Funkcjonariusze robią to świadomie. To jest obłęd, ale tak to wygląda w świetle OBECNIE obowiązującego prawa.

  Dziękuję za uwagę.

 7. Urnelius 09.08.2020 13:39

  Ponownie wydaje mi się, że brak jest zrozumienia, skąd afera z maseczkami. Poza samą chorobą trzeba spojrzeć na to politycznie – jeśli są maseczki, wkurzeni są ludzie, jeśli nie będzie maseczek, opozycja oskarży PiS o to, że ma krew na rękach i każda ofiara została przez nich zabita, a nawet pójdą się poskarżyć do Berlina. Innymi słowy, nie ma znaczenia prawo, znaczenie ma utrzymanie władzy, a każdej władzy zależy na utrzymaniu i poszerzeniu władzy. Władza, która nie chce władzy – “myśli o narodzie”, to utopia. Ponieważ połowa Polaków to lewica, stąd muszą odebrać broń tamtej stronie, by nie oberwać

 8. Aaron Schwarzkopf 09.08.2020 13:42

  Zamiast komentarza (znalezione w sieci):
  Gatunek: Masecznik zwyczajny.
  Rodzina: szczepienno-czipowane.
  Środownisko:
  Masowo występuje na całym terytorium Europy, Rosji i Azji, dzięki programowi “Idioci bez granic” rozprzestrzenił się niemal wszędzie.
  Stworzenie bardzo ostrożne, rzadko opuszcza swoje siedziby w poszukiwaniu pożywienia, lecz może być agresywne w stosunku do ludzi, zwłaszcza występując w sforze.
  Masecznik zwyczajny jest mało wymagający, usłużny, uległy, wykonuje wszystkie polecenia i rozkazy, łatwo poddaje się tresurze, ale szczerze uważa się za wolnego, a nawet za człowieka.
  Cechy szczególne: niezdolność do logicznego myślenia, obserwacji i analizy, o czym powinien pamiętać każdy, kto próbuje mu cokolwiek wyjaśnić.

 9. janpol 10.08.2020 01:45

  Nie jestem w błędzie, już kiedyś ten temat żeśmy przerabiali. Art. 31 konstytucji prl – bis (sorki ale jaki akt prawny taki mój do niego “szacunek”) w pełni uzasadnia ten “cały bałagan”, niestety. Dlatego od zawsze (czyli od maja 1997 a nawet wcześniej, bo na różnych dyskusjach przed też uważałem, że to bubel prawny) mówię, piszę, przekonuję na różne sposoby (ale jak na razie bezskutecznie, niestety), że Polsce najbardziej potrzebni są świadomi obywatele i nowa Konstytucja. Nazwa “specustawa” (której z rozpędu sam używam) jest też nieprawidłowa, bo w prl – bis nie ma czegoś takiego, to wymysł dziennikarzy. Uświadamiam też wszystkim, że wprowadzenie JAKIEGOKOLWIEK stanu wyjątkowego, byłoby dla “wadzy” niekorzystne i dlatego tego nie robią (np. od 8 marca musiało by być już “po wszystkim” zgodnie z prawem).

 10. poray 10.08.2020 08:16

  ADMIN
  zwracam honor
  posługiwałem się projektem rozporządzenia z 7 sierpnia 2020, gdy jeszcze nie był dostępny w sieci tekst samego rozporządzenia
  Istotnie, między projektem rozporządzenia a późniejszym rozporządzeniem są zmiany (tak istotne), które wskazałeś.

 11. Dario 10.08.2020 10:02

  To według tego nowego rozporządzenia, gdy podejdzie do Ciebie Zomo to możesz powiedzieć, że właśnie uprawiasz sport i niech się odchrzanią. Sport typu chód sportowy lub kardio 🙂

 12. Fenix 10.08.2020 11:22

  Dla zdrowych ludzi , zdrowsze jest nienoszenie masek ,to Boga prawo naturalne. Ja wierzę Bogu, Boże dopomóż . Nie wierzę politykom Szumowskiemu, Morawieckiemu itd. ich partyjnym nakazom, zakazom, i bezprawnym wymuszeniu na społeczeństwu polskim odosobnienia ,z karami finansowymi, i ubożeniu społeczeństwa . To globalny spisek w wymyślaniu bezobjawowych chorób ,urojonych. STOP bezprawiu! Wprowadzić stan wyjątkowy, inaczej nie ma bata ! Noszenie masek i odzieży ochronnej to przywilej lekarzy i obsługi , przebywania z chorymi z objawami , do ich wyleczenia!

 13. Jack Ravenno 10.08.2020 22:14

  @janpol – jeśli nie potrafisz czytać uważnie co ludzie piszą – noś w cholerę to g…. i nie zawracaj głowy. Powtórzę ostatni raz. Art 46b. pkt 4 obowiązek poddania się badaniom lekarskim oraz stosowaniu innych środków profilaktycznych i zabiegów przez osoby chore i podejrzane o zachorowanie.

  Czy ja niewyraźnie piszę?

 14. Admin WM 11.08.2020 08:02

  Wczoraj w pociągu nie miałem problemów z brakiem maseczki, choć konduktor poprosił założyć. Powiedziałem o niewydolności płuc i przeprosił. Wszyscy pasażerowie, oprócz małżeństwa staruszków w wieku ok. 70 lat byli spoko. Albo sami ściągali maseczki, jak nikt nie widział, albo na brodzie, albo z odsłoniętym nosem. Niektórzy szczelnie pozakrywani, ale to mniejszość. Ale jedyna agresja z jaką się spotkałem, to para małżeństwa staruszków po ok. 70 lat. Słyszą niewydolność płuc, a mimo to agresywni, napastliwi, żądali zakrycia się, aż zastanawiałem się, czy nie poprosić konduktora o pomoc. Gdybyście widzieli tę nienawiść w oczach, tę złośliwość. Ale trwało to z 10 minut podczas wychodzenia bo blisko stali. Życzę im grzybicy płuc, bo kilka godzin w maseczkach jechali i nie zmieniali co 15 minut. Wymóżdżeni propagandą Wiadomości TVP, bo rząd karze, to trzeba. Idealnie wytresowani strachem niewolnicy. W busach ok. Jedni w maseczkach, inni bez. Wszyscy ciśnięci, bez zachowywania 1,5 m odstępu, bo się nie da. Na wszelki wypadek mam wydruk ustawy, o której pisze Jack Ravenno, na wypadek spotkania z policją. Dzięki, Jacku Ravenno. To będą ciekawe wakacje, pełne wrażeń.

  Za to na miejscu ciekawa obserwacja. Mąż prosi żonę, która stała w kolejce na pocztę, by pożyczyła mu maseczkę, na chwilę, bo wstąpi do sklepu obok. Rozumiecie? Mąż i żona mieli na zmianę 1 maseczkę.

 15. polach 11.08.2020 12:49

  @Jack Ravenno
  Dzięki za przebrniecie przez ustawę oraz za konkret wnioski! Dzięki!
  Kolejna dzida w covidian.

 16. Jack Ravenno 11.08.2020 20:11

  Gdzie tkwi tragizm tego wszystkiego?

  M.in. w tym, że policjanci autentycznie nie znają prawa – przynajmniej tak to wygląda na podstawie tego co robią. A z pewnością wykonują bezprawne rozkazy. Proszę się od razu nastawić na wizytę w sądzie albo…

  …założyć kaganiec.

  Chciałbym również przypomnieć ważną sprawę:

  Konstytucja jest źródłem prawa w RP i każda ustawa MUSI BYĆ z nią zgodna. Ustawa JEST PRAWEM w RP. Rozporządzenie to wytyczne do ustawy. Rozporządzenie NIE JEST PRAWEM! Powoływanie się na rozporządzenie w sytuacji, gdy w ustawie nie ma podstawy jest po prostu przestępstwem. Co ciekawe – nawet powołanie się takiego policjanta na ustawę o policji jest bez sensu z dwóch powodów. Ustawa ta dotyczy Policji, nie przestrzegając pseudoprawa narzucanego rozporządzeniem – de facto nie naruszamy porządku publicznego. Bo niby jak?

  Acha – istnieje także taka kategoria jak > rozporządzenie z mocą ustawy, które wydaje Prezydent na wniosek RM, a które zatwierdza Sejm – zastrzeżone dla wyjątkowych sytuacji w stanie wojennym.

  Policjant ślubuje chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, czyli samemu przestrzegać prawa zapisanego w ustawach i pilnować przestrzegania tego prawa – do czego się zobowiązuje. Przede wszystkim ma służyć Narodowi – powinno być polskiemu, ale to zawiera Konstytucja i domyślnie wszędzie, gdzie występuje słowo Naród – mowa jest o Polakach.

  “my, Naród Polski – wszyscy obywatele Rzeczypospolitej”, cokolwiek by to nie znaczyło.

 17. janpol 12.08.2020 02:16

  Ależ te WSZYSTKIE ustawy są zgodne z konstytucją prl – bis. Jak ktoś ma inne zdanie to proszę, jest procedura zaskarżenia całych ustaw lub ich części do TK, droga wolna! Nie rozumiem tej całej awantury, skoro w ustawie napisano : “…obowiązek poddania się badaniom lekarskim oraz stosowaniu innych środków profilaktycznych i zabiegów przez osoby chore i podejrzane o zachorowanie…” to gdzie jest problem? Przecież od wielu miesięcy w środkach masowej dezinformacji różni “fahofcy” piszą jak wół, że wszyscy jesteśmy podejrzani o zachorowanie i roznoszenie wirusa i pogłębianie bzdurpandemii, tylko nie wszyscy są zbadani.

  Ile razy mam jeszcze pisać, że konstytucja prl – bis to BUBEL prawny i trzeba ją JAK NAJSZYBCIEJ ZMIENIĆ !!!

 18. Jack Ravenno 12.08.2020 13:08

  @janpol – jest problem ponieważ definicje choroby i podejrzenia choroby są ścisłe okreslone i byle kto nie może byle ja sobie tego wymyslic

 19. beth 12.08.2020 14:30
 20. beth 13.08.2020 11:39

  o kradzieży naszego DNA dla wojska

  wojna zarządców z narodem m.innymi za fałszywe  testy płci się z naszej kasy dodatkowo wszystkie leki zawierają podatek WAT pobieranych dla szulerów  o tym poniżej dr J.Jaśkowski

  Świat jest inny odc. 141 – Nie oddychaj bo umrzesz !

  https://www.youtube.com/watch?v=-gCKyjbIB_U

 21. janpol 14.08.2020 00:43

  @Jack Ravenno “… definicje choroby i podejrzenia choroby są ścisłe określone i byle kto nie może byle jak sobie tego wymyślić…” – to taki żart na koniec dyskusji, tak?

  PS 1: Ciekawostka taka: Międzynarodowa Statystyczna Klasyfikacja Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD (na razie obowiązuje rewizja nr 10, ale już jest opracowywana rewizja nr 11) jest CO ROKU (co najmniej) zmieniana i uzupełniana a na końcu każdej kategorii jest coś takiego: Lcc.x – gdzie x=8 oznacza “inne”, a x=9 oznacza “bliżej nieokreślone”, czyli ustalimy ustawą (a co “konśtytuća prl – bis” nam pozwala i uchwalmy wzorem innych krajów np. ICD – 10 – PL) np. “stan chorobowy” B35.8/9 – podejrzenie zarażenia wielcezakaźnym wirusem bzdurpandemii chwilowo nieoznaczalnym i nieznanym i JUŻ, a co!!! Bedzie słusznie, naukowo i ustawowo, no i nikt nie podskoczy.

  PS 2: Takie ADHD czy autyzm (i wiele innych) to choroby, ściśle zdefiniowane?

 22. Admin WM 20.08.2020 20:34

  W Kielcach ktoś nasłał na mnie na dworcu policję, bo bez maseczki byłem (mam niewydolność płuc). Szybko się zjawili, nawet minuta nie minęła od donosu pracownika dworca, który nie chciał mi powiedzieć jak się nazywa i kim jest, że żąda dokumentów od lekarza. Policjanci pytali czy mam orzeczenie na piśmie. Nie miałem, więc przeczytałem im art. 46b. pkt 4 z ustawy z 2008 r. o stanie epidemii o tym, że zakres obostrzeń w rozporządzeniach epidemicznych ws. profilaktyki dotyczy osób chorych i podejrzanych o zachorowanie, a nie zdrowych. Gdy czytałem ustawę policjanci porozumiewawczo wymienili się spojrzeniami, coś jakby „on wie”, uśmiechnęli i… puścili mnie bez legitymowania sugerując, bym nie pętał się po dworcu, tylko lepiej na peronie (pewnie, żeby ich znowu nie wzywali).

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.