Rząd chce przedłużyć misję okupacyjną w Afganistanie

Opublikowano: 14.03.2014 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 175

Rząd, który krytykuje Rosję za wysłanie wojsk na Krym, skierował we wtorek wniosek do Prezydenta RP o przedłużenie okresu użycia Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie do końca tego roku, a nie jak pierwotnie zakładano do 14 kwietnia.

Przyjęto, że od 14 kwietnia do 30 czerwca polski kontyngent okupacyjny będzie liczył do 1000 żołnierzy i pracowników wojska, potem zostanie zmniejszony o połowę.

Planowane wydatki MON związane z okupacją od 14 kwietnia do końca 2014 r. wyniosą ok. 138 mln PLN. Polski rząd zgłosił już gotowość do udziału w kolejnej misji Resolute Support po roku 2014.

Źródło: Władza Rad

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
W.W.
Użytkownik
W.W.

Żremy amerykańskie gó*** i prosimy o jeszcze.

Niccolo
Użytkownik

I te reakcje ludzi i mediów na Krym (w którym i tak nic szczególnego się nie dzieje z tego co pisano w artykule “Polak na Krymie”) – “Jak tak można wysłać wojsko na cudzą ziemię?”, a no można… cóż… dla USA to chleb powszedni i dla nas skoro robimy dla nich. I jeszcze z nas szydzą w mediach kpiąc sobie z naszej armii, ale to polski Grom jest lepszy od amerykańskiego Delta Force i jak mnie pamięć nie myli, to jeszcze ich szkoliliśmy. Szkoda tylko że chłopcy giną za cudze interesy.