Rząd chce nadawać obywatelstwo imigrantom

Opublikowano: 01.09.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 637

Wiceminister inwestycji i rozwoju Paweł Chorąży, uczestnicząc w debacie na temat polityki imigracyjnej, przedstawił niewesołą wizję rządzących w tej kwestii. Wynika z niej, że Prawo i Sprawiedliwość oraz Zjednoczona Prawica chcą przyciągać obcokrajowców poprzez nadawanie im obywatelstwa, znacząco ułatwić ścieżkę napływu zagranicznych pracowników do Polski, a także nie zamierzają zachęcać do powrotu emigrantów oraz repatriantów.

Chorąży wziął udział w dyskusji „Jakiej polityki migracyjnej potrzebuje Polska?”, organizowanej przez warszawski oddział Klubu Jagiellońskiego, czyli jednej z kuźni kadr dla systemowej centroprawicy. Jak relacjonuje na Twitterze jedna z działaczek Ruchu Narodowego, wiceminister w rządzie Mateusza Morawieckiego nie starał się ukrywać, iż celem rządzących jest obecnie ułatwienie ścieżki napływu zagranicznych pracowników do Polski.

W tym celu rządzący nie chcą już wspierać sezonowego napływu cudzoziemców do naszego kraju, ale zamierzają ich osiedlać na stałe, a także nadawać im szybko obywatelstwo „bo to ludzi wiąże i zostają”. Chorąży miał także stwierdzić, że sprowadzanie do Polski repatriantów jest za drogie i nie znają oni języka, chociaż jednocześnie chce on ściągać do naszego kraju obywateli Indii oraz Wietnamu i dopłacać do ich edukacji i czynszu.

Rząd PiS-u i ZP nie chce jednocześnie namawiać emigrantów do powrotu, bo „już dawno by wrócili”, dlatego lepsze dla kraju ma być sprowadzanie tanich pracowników zza granicy, bo dzięki temu Polska ma utrzymywać swoją „konkurencyjność”.

Na podstawie: Twitter.com, Facebook.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. emigrant001 01.09.2018 16:33

  Kraj niskich płac i wysokich cen. Żaden emigrant tu nie wytrzyma a już na pewno nie arabski.

 2. Almuric 01.09.2018 20:57

  Jako obywatel “polski” ma pełne prawo do siedzenia w krajach unijnych, na pewno nie u nas zechciałby…

 3. mariusz 02.09.2018 02:20

  Kiedyś przenoszono fabrykę za granicę żeby tak zatrudnić tanio pracowników. Teraz już nawet nie trzeba bo pracownicy są na miejscu. Wszystko to dla kapitalistów żeby pogorszyć rynek pracy dla Polaków. A w rządzie tych zmian dokonują paso-żydy.

 4. kuralol 02.09.2018 09:34

  Tam na wschodzie są więksi patrioci niż w Polsce. Rząd Warszawski o tym dobrze wie, dlatego jest takie ciśnienie na ukraine wietnam indie… itp.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.