Rosja zrezygnowała z dolarów i zwiększyła swoje rezerwy

Opublikowano: 09.05.2019 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 329

W 2018 roku Bank Rosji dwukrotnie zmniejszył udział swoich aktywów w dolarach i w krótkim czasie zwiększył liczbę aktywów w juanach i euro – wynika z raportu rocznego, opublikowanego przez instytucję finansową.

Jeszcze rok temu dolar zajmował pierwsze miejsce w strukturze aktywów Centralnego Banku Rosji – 45,8%. Obecnie wskaźnik ten spadł do 22,7%. Jednocześnie udziały w euro wzrosły z 21,7 do 31,7%, a juana z 2,8 do 14,2%.

Podział geograficzny aktywów w ubiegłym roku również się zauważalnie zmienił – udział amerykańskich aktywów spadł z 29,9 do 9,7%, a chińskich wzrósł z 2,6 do 14,1%.

Łącznie w 2018 roku rosyjskie rezerwy złota i walut wzrosły o 36,1 mld dolarów i wyniosły 473,9 mld. Rezerwy walutowe stanowiły 385,8 mld dolarów, a złota 85,6 mld.

Jak poinformowano 8 maja, w 2018 roku Centralny Bank Rosji zaliczył stratę w wysokości 434,6 mld dolarów.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. emigrant001 10.05.2019 00:58

    Będzie rotacja na szachownicy. Świat powoli zmierza do zmiany.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.