Rosja zakończy wojnę jeśli Ukraina ogłosi kapitulację

Opublikowano: 29.06.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1260

W czasie wojny rosyjsko-ukraińskiej wszystkie informacje dotyczące Rosji i Ukrainy mogą zawierać prawdziwe, zniekształcone lub fałszywe treści propagandowe korzystne dla którejś ze stron konfliktu.

Agencja AFP powołując się na wypowiedź rzecznika Kremla Dmitrija Pieskowa donosi, że Rosja jest gotowa zakończyć wojnę, jeśli Kijów ogłosi kapitulacje i nakaże swoim żołnierzom złożenie broni. „Strona ukraińska może zatrzymać to wszystko jeszcze przed końcem dnia” – powiedział Pieskow.

Ukraińskie władze dotychczas nie odniosły się do propozycji Kremla.

We wtorek rano rosyjskie Ministerstwo Obrony skomentowało poniedziałkowy atak na centrum handlowe w Krzemieńczuku. W komunikacie w serwisie Telegram resort określił ostrzał jako “precyzyjne uderzenie” na hangary z bronią i amunicją otrzymywaną przez Ukrainą ze Stanów Zjednoczonych i Europy. Według Moskwy, przetrzymywany we wspomnianych hangarach sprzęt miał zostać w przyszłości wysłany do Donbasu. Wybuch i pożar centrum handlowego to efekt eksplozji przetrzymywanej na miejscu amunicji — podają Rosjanie Ponadto, w komunikacie centrum handlowe określono jako “nieczynne”. Rosjanie mieli uderzyć w budynek pociskiem Ch-22 wystrzelonym z bombowca dalekiego zasięgu Tu-22M3.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował, że w momencie ataku w centrum handlowym znajdowało się około tysiąca osób. Dotychczas władze potwierdziły śmierć 18 ofiar ataku, co najmniej 58 zostało rannych. Prezydent w swoim nocnym wystąpieniu podkreślił jednak, że akcja ratunkowa trwa i „trzeba mieć świadomość”, że liczba ofiar i rannych może wzrosnąć.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: Twitter.com
Źródło: Goniec.net

9

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. MasaKalambura 29.06.2022 13:59

  Typowa precyzja postsowiecka. To samo miasto, ta sama dzielnica, w promieniu 300m – jest cel. Resztę załatwi promień rażenia.

 2. woma123 30.06.2022 00:15

  #MasaKalambura#

  A co tak właściwie miałeś na myśli? Bo jakoś nie mogę zakapować?

  DuDuS

 3. MasaKalambura 30.06.2022 06:46

  “W komunikacie w serwisie Telegram resort określił ostrzał (na supermarket) jako “precyzyjne uderzenie””
  Użyto w nim rakiet z lat 90 o celności w promieniu 200m, (okrąg średnicy 400m). Zasadniczo licząc od środka kombinatu supermarket znajdował się mniej więcej 200 m dalej.

  https://www.youtube.com/watch?v=w98QU4J0_qg&ab_channel=HISTORIAREALNA

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.