Rosja wzywa Izrael do zaprzestania nielegalnych działań

Opublikowano: 06.12.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1356

Rosja wyraziła się jednoznacznie krytycznie na temat nielegalnych działań Izraela na Zachodnim Brzegu. Tamtejszy minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow wezwał więc Izrael chociażby do zaprzestania niszczenia palestyńskich domów. Ponadto Rosja nie uważa, aby normalizacja stosunków Izraela z państwami arabskimi była uznawana za drogę do rozwiązania konfliktu izraelsko-palestyńskiego.

Szef rosyjskiej dyplomacji wystąpił na konferencji „Morze Śródziemne: Dialog Rzymski”. W jej trakcie stwierdził, że państwo syjonistyczne powinno zaprzestać podejmowania jednostronnych działań na palestyńskich terytoriach okupowanych. Ławrow potępił zwłaszcza nagminne niszczenie palestyńskich domów na anektowanych terytoriach. Nielegalne osadnictwo nie pomaga bowiem w rozwiązaniu konfliktu.

Podobnie ma być zresztą z ostatnimi przypadkami normalizacji stosunków między Izraelem a państwami arabskimi. Moskwa ma bacznie przyglądać się temu procesowi, jednak krytykuje jego traktowanie jako substytutu rozwiązania problemu palestyńskiego na drodze prawa międzynarodowego. Z tego powodu Rosja opowiada się za skonsolidowaniem międzynarodowych wysiłków w zakresie wznowienia rozmów izraelsko-palestyńskich.

W środę Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych przyjęło pięć projektów rezolucji, które potępiają ostatnie działania syjonistów. Izrael jest w nich krytykowany zwłaszcza za budowę nielegalnych osiedli, okupowanie syryjskiej części Wzgórz Golan czy za dokonywanie różnego rodzaju prowokacji.

Na podstawie: Hispantv.com, Tass.com, Reuters.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o