Rekordowe zadłużenie Polski

Opublikowano: 24.12.2016 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4

Październik okazał się być kolejnym miesiącem, w którym odnotowano wzrost polskiego zadłużenia (+8,04 mld zł). Licząc od stycznia do końca października bieżącego roku dług Skarbu Państwa powiększył się już o +76,199 mld zł. To oznacza, że rząd Beaty Szydło pobił tym samym zadłużeniowy rekord należący do gabinetu Donalda Tuska, który w ciągu całego 2010 roku zdołał powiększyć zadłużenie naszego kraju o +70,3 mld zł…

Według danych opublikowanych przez Ministerstwo Finansów – październik był dziewiątym miesiącem w roku, w ciągu którego odnotowano wzrost zadłużenia naszego kraju (w okresie I – X tylko w lipcu odnotowano spadek). Na koniec października łączne zadłużenie Skarbu Państwa wyniosło 910,75 mld zł, co oznaczało wzrost o 8,04 mld zł (+0,9 proc.) wobec końca września 2016 r. oraz wzrost o 76,2 mld zł (+9,1 proc.) wobec końca 2015 r.

Zdaniem resortu finansów wzrost zadłużenia od początku 2016 r. był przede wszystkim wynikiem finansowania deficytu budżetu państwa (+24,6 mld zł), finansowania deficytu budżetu środków europejskich (+8,4 mld zł), osłabienia złotego względem euro, dolara, franka i jena (+6,9 mld zł) oraz wymagalnością starych długów, na których spłatę trzeba było zaciągać nowe długi (+34,9 mld zł).

Niestety, jeśli trend wzrostu zadłużenia nie ulegnie zmianie w kolejnych odczytach za listopad i grudzień, to na koniec 2016 roku zadłużenie Skarbu Państwa może wzrosnąć o kolejne kilkanaście miliardów złotych, co w skali całego roku przełoży się na zupełnie kosmiczny rezultat 90 mld zł! Nic też nie wskazuje, aby w roku 2017 miało się pod tym względem cokolwiek zmienić. W przyjętej kilka dni temu ustawie budżetowej zapisano bowiem, że deficyt budżetowy (który, co do zasady, pokrywany jest z nowych długów) wyniesie 60 mld zł…

Na podstawie: MF.gov.pl
Źródło: Niewygodne.info.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
polach
Użytkownik
polach

Wspaniale:) długów widać za mało :) czym większe tym więcej zagraniczne banki stracą) Bo jak ludzie się ockną to im nie zapłacą:)Proste:)I Wróci do nas moc kreacji pieniądza dla nas:) bo to tylko narzędzie wymiany, dziś w obcych rękach.I przyjdzie swój do swego po swoje:)Plus dochód podstawowy się wdroży:)niech roboty za nas pracują jak już są – resztę da natura – a my mamy wtedy czas na samorozwój:)kulturę, sztukę i poszerzanie horyzontów itp.

Maximov
Użytkownik
Maximov

Piękna wizja tylko, niestety, po drodze zginie sporo ludzi, bo banksterka z Rotschildami na czele łatwo władzy nie odda.

Szaman
Użytkownik
Szaman

“Piękna wizja tylko, niestety, po drodze zginie sporo ludzi, bo banksterka z Rotschildami na czele łatwo władzy nie odda.”

Teraz też ginie wielu z głodu i ubóstwa albo też z powodu samobójstw spowodowanych skrajnym zadłużeniem a dużo szczególnie jak jakiś kolejny rząd wpada na “doskonały” plan oszczędzania bo niby mamy “kryzys”(patrz tzw okres żniw lub też niepisanych “podatków” zbieranych przez banksterów):P. Tak przynajmniej będą wiedzieli przeciw komu walczą i zginą za wolność a nie za to żeby pasibrzuchy w bankach się mogły dalej paść.

Maximov
Użytkownik
Maximov

@Szaman
Sporo, miałem na myśli miliardy, a nie tak jak obecnie tysiące.
Banksterka “odpali” wszystko, co będzie miała (a zapewne ma sporo w swoim arsenale), aby tylko utrzymać się na powierzchni.
Czas pokaże jak to się potoczy.
Jedno jest pewne, największym przegranym będzie ludzkość.