Rekordowa liczba zatrudnionych w policji

Opublikowano: 12.01.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1724

Mainstream’owe media od paru lat donoszą o problemach kadrowych policji. Tymczasem okazuje się, że osiągnęła ona rekordową liczbę czynnych funkcjonariuszy. Według danych na koniec ubiegłego roku, obecnie w policji zatrudnionych jest dokładnie 100 557 osób. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zapowiada zresztą zwiększenie tej liczby.

https://www.youtube.com/watch?v=hPFHJ1OSAkc

Rzecznik Komendy Głównej Policji inspektor Mariusz Ciarka powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że jego służbie udało się przekroczyć barierę 100 tysięcy zatrudnionych. Pod koniec ubiegłego roku na policyjne etaty mogło liczyć 100,557 funkcjonariuszy. To znaczny wzrost w porównaniu ze stanem z 1 maja 2021 roku, gdy było ich 97 921.

Najniższy wskaźnik zatrudnienia wśród „stróżów prawa” był notowany na koniec 2012 roku. Wówczas w policji służyło bowiem „tylko” 96,225 funkcjonariuszy. Policja przeżywała zresztą wówczas największą ilość odejść, bo jej szeregi opuściło 6305 osób. Przez cały ubiegły rok ze służby odeszło 4053 policjantów, a w ich miejsce przyszło aż 6684 osób.

Rząd Mateusza Morawieckiego zamierza w najbliższym czasie pobić rekord zatrudnienia w policji. Program Modernizacji Służb Mundurowych Podległych MSWiA na lata 2022–2025 przewiduje przekroczenie bariery 110 tysięcy funkcjonariuszy.

Dalsze zwiększenie liczby zatrudnionych wśród policjantów nie będzie jednak łatwe. Powoli ze służby odchodzą osoby przyjmowane do niej w latach 1990-1992, gdy odnotowano rekordową liczbę przyjęć. Wówczas w poczet funkcjonariuszy przyjętych zostało łącznie ponad 25 tys. chętnych.

Na podstawie: Infosecurity24.pl, Rmf24.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Rhumek 12.01.2022 12:17

    Zastanawia mnie w związku z tym, czy przygotowano się do walki z wrogiem zewnętrznym czy z ,,wrogiem,, wewnętrznym. Dlaczego ? Nasze siły zbrojne pomniejszone liczbowo o tak zwany WOT stanowić będą w przybliżeniu stan policji.
    W wypadku konfliktu wewnętrznego cala policja będzie wykorzystana do walki z ,,wrogiem,, wewnętrznym prawdopodobnie z udziałem WOTu natomiast nasza armia, nawet jeśli zdecyduje się poprzeć społeczeństwo czyli wewnętrznego ,,wroga,, całości swych sil , z wiadomych względów, nie będzie mogla użyć.

  2. kufel10 12.01.2022 18:18

    Pamiętam kiedy w narodowym teście inteligencji średnie iq przedstawicieli tejże grupy wynosiło 100,5. Powiadaja że do tych testów wybrano tych bystrzejszych funkcjonariuszy. Jak to jest mieć poniżej 100 ? Krzyżówkę taki rozwiąże albo prostą całkę policzy?

  3. Admin WM 13.01.2022 11:29

    Wklejam wyjątkowo wiadomość od innego użytkownika:

    Jeśli liczby, to ze sprawdzonego źródła. Na stronie Komendy Głównej Policji dokładnie rozpisano stan kadry funkcjonariuszy. Stosownie do zakresu działalności liczba zatrudnionych statystyka wygląda tak:

    – Służby kryminalne – 342 501
    – Służby prewencyjne – 60 018
    – Służby antyterrorystyczne – 809
    – Służby wspomagające – 3760

    Rozpisanie na wiek, staż, płeć, ilu odeszło, ilu przyjęto, gdzie i ile wakatów też nie stanowi tajemnicy. Jeśli chodzi o rozpiętość zarobków podaną przez ministra Tadeusza Kosińskiego wynosi ona od 5701 zł – 12 800 zł.

    „Sygnalista”

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.