Rekompensata za przymusowe usunięcie ciąży

Opublikowano: 12.07.2012 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 662

Chińskie władze wyraziły zgodę na wypłacenie pieniężnej rekompensaty kobiecie, którą zmusiły do aborcji, ponieważ nie miała środków na wypłacenie kary za drugie dziecko.

Zabieg chirurgiczny został wykonany w siódmym miesiącu ciąży. W przeciwnym wypadku kobieta musiałaby zapłacić chińskiemu państwu kwotę równą 6300 dolarów.

Przypadek ten, który miał miejsce w czerwcu, wywołał ostrą krytykę chińskiej polityki w dziedzinie planowania rodziny i liczby dzieci. Jak poinformował mąż kobiety, państwo zgodziło się na wypłacenie jego rodzinie rekompensaty w wysokości ponad 11 tys. dolarów.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. JamJestSceptyk 12.07.2012 09:47

    No to ma kasę na następną ciążę. Chory ten ich system.

  2. JamJestSceptyk 12.07.2012 09:48

    To właściwie ile u nich kosztuje życie ludzkie?

  3. Raptor 12.07.2012 19:41

    To fajny system na zarobek by im zaoferowali, gdyby to się upowszechniło. Zachęca do zachodzenia w ciążę przy każdej okazji.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.