Przestępczość i migracja

Opublikowano: 15.04.2024 | Kategorie: Prawo, Publicystyka, Publikacje WM, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 1863

Piją i jadą dalej

Wkład Ukraińców w skalę przestępczości doczekał się nieśmiałej publikacji. Dane za rok 2023 wskazują, że w ubiegłym roku przybysze z obcych państw złamali prawo 17.000 razy. Odnotowały to statystyki policyjne. Napływ „uciekinierów” z Ukrainy do Polski z początkiem rosyjskiej Specjalnej Operacji Wojskowej odnotowały statystyki policyjne. Dane o zjawisku analizowała „Rzeczpospolita”. Ogólna liczba przestępstw popełnionych przez cudzoziemców w 2023 roku wyrażona liczbą 17 278 oznacza wzrost o 2400 w porównaniu z rokiem 2022. Największy udział w tym procederze (50%) mają Ukraińcy, a zaraz za nimi plasują się Gruzini.

30% popełnionych przestępstw jest wynikiem jazdy po pijanemu. Policja zanotowała w minionym roku 4898 przypadków. Ukraińcy mieli udział w 70%. Policyjne statystyki, potwierdzone w każdym przypadku pobranych na zawartość alkoholu próbkach krwi, wskazują na rosnący problem.

Migranci nie wydają się wyciągać wniosku z kar wymierzanych przez aparat sądownictwa w postaci orzeczeń zakazu prowadzenia pojazdów po udowodnionym przypadku prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Wśród ubiegłorocznych 871 zdarzeń ukarania cudzoziemców za jazdę po pijanemu i w związku z tym zakazem prowadzenia pojazdu, Ukraińcy byli sprawcami 518 incydentów. Przestępstwo tego rodzaju zagrożone jest 3 latami ograniczenia wolności. Nierespektowanie przepisów prawa rozzuchwala, na co wskazują dane z 2022 roku, w którym miało miejsce 400 tego rodzaju zdarzeń. Cudzoziemcy nie utożsamiając się z kulturą i państwem pobytu, czują się bezkarni.

Oficjalnie przyjmowana liczba Ukraińców 2,5 miliona uważa za oczywiste przenoszenie „swoich wzorców kulturowych”, przyjmując, że im wolno więcej, co skutkuje recydywą.

Kradzieże i przestępstwa narkotykowe

Liczba kradzieży oraz przestępstw o podłożu narkotykowym nasiliła się w Polsce do 3.240 rok temu w porównaniu z liczbą 2.451 odnotowanych w 2022 r. Znany w Polsce specjalista prawa karnego twierdzi, że narastająca liczba przybywających do Polski gości, którzy we własnym państwie nie ośmieliliby się popełnić czynu, jakiego dokonują w Polsce, co tłumaczone jest mechanizmem istniejącej tolerancyjności wobec gości. Nawołuje on wprawdzie do kampanii uświadamiającej skutki łamania prawa, ale jakby pomijał wiedzę, że każdy cudzoziemiec powinien znać zasady prawa kraju pobytu. W kontakcie z organami ścigania bezwzględnie zawsze obcokrajowiec obdarowany jest egzemplarzem podstawowych praw i obowiązków wynikających z zasad polskiego prawa, nie ma więc usprawiedliwienia nieznajomości zasad obowiązujących każdego i to niezależnie od statusu, czyli – będąc w roli pokrzywdzonego, świadka, podejrzanego.

X ukradł, Z ukarali

Władze polityczne i administrujące polskim państwem nie wydają się wyciągać jakichkolwiek wniosków praktycznych, kiedy anonsują anonimowe zdarzenia, po których wprowadzają drakońskie regulacje prawne dla wszystkich obywateli. Od początku razi uprzywilejowany status każdego cudzoziemca choćby w trybie dostępności świadczeń socjalnych, gwarancji zatrudnienia i tuszowaniu przestępczych praktyk w edukacji. Praktyka, że Polak rozumie wszystko, co mu mówi się, gwarantuje bezwzględną i najwyższą karę. Obcokrajowca, który z własnego wyboru znajduje się w Polsce, usprawiedliwia się barierą językową. Nikt nie zabrania nauczyć się języka polskiego nim nienawykły do szacunku dla mieszkańców wybranego miejsca złoży wizytę. Nader często taki rozpasany nimbem poszkodowanego przy zwróceniu uwagi na chamskie zachowanie wrzeszczy, wyzywając od rasistów. Zamiast pasożytować w systemie, powinien przy lada naruszeniu powszechnie obowiązujących norm doświadczyć ekstradycji, bo nadmiar pobłażania szkodzi jemu i otoczeniu jak nadmiar czekolady. Takie rozwiązanie nasuwa się kiedy znowelizowane zaostrzenie prawa wywołane niedostosowanymi do naszego poziomu kultury cudzoziemcami, uderzają na wszelki przypadek w rdzennych mieszkańców, zamiast w sprawców recydywy obyczajowej.

Tak było wcześniej

Na ogólną liczbę przestępstw dokonanych w roku 2010 wynoszącą 516 154, cudzoziemcy byli sprawcami 2326 (0,45%).

W 2029 roku na liczbę przestępstw wynoszącą 327.817 cudzoziemcy dokonali 9755 przestępstw (2,98%).

Popełnione tylko przez cudzoziemców przestępstwa w ruchu drogowym – 1175 (2013 r.) wzrost do 4.083 (2019 r.)

Sprawstwo obcokrajowców w przestępstwach przeciw mieniu – 912 (2013 r.) wzrost do 4083 (2019 r.)

Sprawstwo cudzoziemców w przestępstwach narkotykowych – 260 (2013 r.) wzrost do 1.017 (2019 r.)

Tę samą tendencję mają przestępstwa natury finansowej, fałszerstw dokumentów, oszustw instytucji państwowych i samorządowych, pośrednictwa w załatwianiu pobytu osobom trzecim.

Dane zamieszczone w pracy zatytułowanej „Przestępczość cudzoziemców w Polsce” prowadzą do niepokojącego wniosku, że przestępczość z importu ma charakter marginalny. Pogłębia go obserwacja, że migranci z tranzytowych celów podróży coraz częściej traktują Polskę docelowo. Posługując się danymi udostępnionymi przez Straż Graniczną, autorka pracy dostrzega znaczną liczbę przestępstw o charakterze fałszerstw dokumentów pozwalających pokonać granicę z Polską. W środowisku fali napływowych Ukraińców w 2022 r. wielu uciekło z terenu Rosji.

Obserwatorzy zjawisk socjologicznych przed dwoma laty dostrzegli, że uciekinierami z Rosji byli głównie ludzie środowisk przychylnych globalistom, którzy podobnie do opozycji białoruskiej sprzyjają Ukrainie. Czyżby stąd nastąpiła wzmocniona fanatyczna miłość do upadłej krainy?

Przy zaprezentowanej statystyce, brak danych o odszkodowaniach zasądzonych na rzecz osób pokrzywdzonych w wypadkach, okradzionych, oszukanych. Szkoda.

Opracowanie: Jola
Na podstawie: Zwartifydesign.com
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. emigrant001 15.04.2024 23:12

    teraz naprawdę jesteście Polacy sługami narodu ukraińskiego:)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.