Protest przeciwko stanowi wojennemu nie dla lewicy

Opublikowano: 14.12.2011 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 353

POZNAŃ. Poznańskie środowiska prawicowe na godz. 23.30 zarejestrowały swą pikietę przeciwko stanowi wojennemu i Wojciechowi Jaruzelskiemu. Wydarzenie, zaplanowane na 12 grudnia, miało się odbyć na Placu im. A. Mickiewicza. Przybywających na miejsce czekała niespodzianka, gdyż kilka minut po 23.00 na miejscu zbiórki pojawiło się kilkudziesięciu przedstawicieli środowisk antyfaszystowskich i lewicowych.

Zebrana grupa rozwinęła transparent, porównujący Jaruzelskiego do Augusto Pinocheta oraz odpaliła race. Organizator pikiety początkowo wyraził zgodę na udział przedstawicieli lewicy, jednak niewygodny transparent chciał zasłonić, spychając niespodziewanych gości pod górujące nad placem dwa krzyże.

Grupa lewicowców jednak nie dała się zepchnąć i ponownie wyszła na czoło pikiety oraz odpaliła race. Zaczęto także skandować: “Precz z totalitaryzmem!” Wówczas osoba odpowiedzialna za zgromadzenie wezwała policję. Na miejsce w ciągu kilku minut przybyło siedem radiowozów, a kilkudziesięciu policjantów usunęło działaczy z placu.

Frekwencja nie dopisała, więc ściągnęli policję, żeby było ich więcej – komentowali ironicznie zajście działacze anarchistyczni, witając funkcjonariuszy okrzykami: “ZOMO!”

Siły prewencji kordonem oddzieliły niechcianych uczestników od pikiety, wielu z nich zostało spisanych. Poza przepychankami słownymi nie doszło do bezpośrednich starć.

Opracowanie: Piotr Kuligowski
Źródło: Lewica


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. khonsu 14.12.2011 12:14

  Trzeba przyznać że tupetu im nie brakuje… Żeby lewica wpychała się na czoło manifestacji skierowanej przeciwko stanowi wojennemu i Jaruzelskiemu… Założę się że część z nich była w koszulkach z Che Guevarą… I żeby obrzucać policję wyzwiskami “ZOMO!”…

  Do prawdy kuriozalne, mam wrażenie że nie ważne gdzie się protestuje i po co, byle protestować…

 2. kuba77 14.12.2011 16:55

  Ta khonsu, a widziałeś jakieś zdjęcia na których byli ludzie z koszulkami z Che? Czy tak nie ważne co i jak byle pitolić?

 3. fuManchu 14.12.2011 18:21

  Nie każdy lewicowiec, to komunista, nie każdy prawicowiec, to faszysta.

 4. fm 14.12.2011 18:31

  @khonsu – ZOMO/ORMO/Milicja/Policja – według mnie to to samo..

 5. fm 14.12.2011 19:59

  “…nie ważne gdzie się protestuje i po co, byle protestować…”

  … nie ważne jak się rządzi i kogo krzywdzi, ważne żeby rządzić …

 6. fm 15.12.2011 00:52

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.