Propalestyńskie protesty odbywają się mimo zakazu władz Francji

Opublikowano: 14.10.2023 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2112

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Republiki Francuskiej ogłosiło w czwartek całkowity zakaz organizowania demonstracji wspierających Palestynę. Protesty przeciwko izraelskiej agresji odbywają się jednak mimo specjalnych instrukcji dla policji. Liberalne władze Francji od kilku dni są przerażone liczbą „antysemickich” incydentów w całym kraju.

W czwartek francuski minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin ogłosił zakaz organizacji propalestyńskich manifestacji w całym kraju. Uzasadnił go obawą o porządek publiczny, wydając policji nakaz rygorystycznego egzekwowania jego polecenia.

Ponadto Darmanin utyskiwał na rosnącą liczbę „antysemickich” incydentów po rozpoczęciu operacji Hamasu przeciwko Izraelowi. Szef francuskiego MSW mówił o 100 zgłoszonych przypadkach, a także o rozprzestrzeniającej się „nienawiści w Internecie”.

Mimo zakazu, wydanego przez francuskich liberałów, propalestyńscy demonstranci zebrali się w czwartek w centrum Paryża, skandując hasła „Izrael to morderca” i „Macron wspólnik”. Przeciwko uczestnikom manifestacji policja użyła gazu łzawiącego i armatek wodnych.

Na podstawie: France24.com, LeFigaro.fr
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. emigrant001 15.10.2023 12:50

    teraźniejszy świat to arcyfikołek hipokryzji. Covid to był gwóźdź do trumny rozsądku i logicznego myślenia, bo okazało się że ludzie nie potrzebują mysleć tylko pragną konsumpcji medialnego ścieku:)
    Za chwilę się okaże medialnie, że to izrael, stolica żymian, jest ofiarą ataku TERRORYSTÓW. Jeśli Putin jest zbrodniarzem wojennym to netanjahu dostanie pokojową nagrodę Nobla:)
    https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_1640359031QoaTQuFMNB1LawHL6HoSCw.jpg

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.