Szturm setek ekoaktywistów na fabrykę aut elektrycznych

Opublikowano: 11.05.2024 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1832

Ok. 800 ekoaktywistów próbowało szturmem wedrzeć się do fabryki samochodów elektrycznych w Niemczech w podberlińskim Grünheide. W wyniku starć co najmniej cztery osoby zostały ranne.

Od lutego w Berlinie trwają protesty przeciwko rozbudowie fabryki Tesli. Ekoaktywiści krytykują zużycie wody przez fabrykę do produkcji samochodów elektrycznych. Ponadto chcą oni zastąpienia produkcji prywatnych środków transportu, produkcją pojazdów transportu publicznego.

Aktywiście domagają się, by zamiast kolejnych SUV-ów, zaczęto produkcję autobusów i pociągów. Oczywiście miałoby to być osiągnięte bez rozbudowy fabryki i korzystania z większej ilości wody. Nikt raczej nie policzył, czy to w ogóle możliwe.

Szczytowy punkt konflikt ekoaktywistów z producentem elektryków został osiągnięty w piątek, gdy ok. 800 demonstrantów spróbował wedrzeć się do fabryki.

Aktywiści blokowali autostradę i linię kolejową oraz używali środków pirotechnicznych. Następnie próbowali przedrzeć się przez kordon policji i wziąć fabrykę Tesli szturmem.

Protestujący tłum uszkadzał także te samochody elektryczne, które znalazły się w zasięgu protestujących. Na razie brak informacji, na ile wyceniono straty.

W wyniku starć rany odniosły cztery osoby – trzech policjantów i jedna aktywistka.

Autorstwo: SG
Na podstawie: O2.pl, X.com
Źródło: NCzas.info


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. Katarzyna TG 11.05.2024 14:27

  Patrzę na ten materiał i nie widzę żadnych eko-aktywistów tylko młodociany zdeprawowany element przestępczy. Niech się zatrudnią w fabryce autobusów zamiast robić syf.

 2. Baltazar Bombka 11.05.2024 17:27

  Eko terroryści protestują przeciw produkcji eko samochodów elektrycznych. WTF???

 3. emigrant001 11.05.2024 17:28

  Kiedyś osobnik w wieku dwudziestu lat był na tyle ogarnięty, że potrafił sam się utrzymać i samodzielnie mieszkać. Szanować siebie i innych. Ja zacząłem w wieku lat 21:)
  Chciałbym zobaczyć dziś samodzielnego dwudziestolatka:)
  A tu widzę 800-set debili:)

 4. pikpok 11.05.2024 19:09

  Globalne pasożytdy które ich sponsorują chcą, aby cała produkcja została przeniesiona do Azji. Europa ma dogorywać, by potem potulnie przyjąć nawy ład – G_WNO.

 5. Bruce Lee 12.05.2024 11:28

  Ekolodzy protestują przeciw ‘ekologicznym’samochodom,które jeżdżą głównie na węglu i atomie.Ślad węglowy od rozpoczęcia produkcji auta elektrycznego do jego utylizacji jest porównywalny do auta spalinowego.Więc nie wiem o co ten krzyk pseudo -ekologów.Zamiana profilu fabryki na auta komunikacji publicznej ,też jest dyskusyjna.Lepiej ,żeby popyt kształtował podaż.

 6. Katarzyna TG 12.05.2024 12:40

  @Bruce Lee

  Im po prostu wyszło że najbardziej ekologiczne są 15-minutowe getta gdzie ludzie mają być stłoczeni niczym kurczaki na fermie drobiu. Tym młodocianym debilom to zasadniczo nie będzie przeszkadzać póki net będzie jutubik fejsbuczek no i netflix oczywiście gdzie będą mogli pooglądać woke filmiki.

 7. RisaA 12.05.2024 12:53

  @Katarzyna TG

  Zapomniałaś o szybeczce szpiegusia. To musi być by byli szczęśliwi mimo, że będą siedzieć w więzieniu.

 8. Katarzyna TG 12.05.2024 16:01

  @RisaA

  Nie zapomniałam, to oczywista oczywistość :))

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.