Gen samozagłady tzw. polskiej lewicy

Opublikowano: 11.05.2024 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 1336

Najnowsza interpelacja posłanki Anity Kucharskiej-Dziedzic, dotycząca możliwości prowadzenia egzekucji komorniczej z płacy minimalnej, jest kolejną w tym sezonie politycznym mroczną groteską w wydaniu tego niegodnego już nawet pożałowania stronnictwa. Jest w tym coś doprawdy obleśnego, że teoretycznie prospołeczna frakcja, ni stąd, ni zowąd, zamienia się w lobbystę kancelarii komorniczych, firm skupujących długi, banków, lichwiarzy… Innymi słowy tzw. lewica reprezentuje w osobie tej posłanki interesy najbardziej radioaktywnego szlamu, jaki wygenerował kapitalistyczny porządek w ciągu minionych trzech dekad w Polsce.

Mniej zorientowanym przypominam, iż obecne prawo dopuszcza egzekucję majątku do wysokości ekwiwalentu płacy minimalnej. Zapis ten ma dwie funkcje – humanitarną, tj. by dłużnik nie umarł z głodu, i finansową – aby umożliwić takiemu delikwentowi znalezienie jakiegoś źródła dochodu i jednak dług ostatecznie z niego ściągnąć. Kucharskiej-Dziedzic, czy komukolwiek, kto jej zlecił, czy podpowiedział tę idiotyczną interpelację, to się nie podoba. Jest zdania, że należy windykować wszystko. Najlepiej jeszcze zedrzeć z dłużnika odzież wierzchnią, bieliznę… Kto wie, w następnej interpelacji może będzie coś o zajęciu np. jednej nerki? Obywatelko Posłanko – nie ustawajcie w sadystycznych wysiłkach i dajcie swej, jakże lewicowej wyobraźni i wrażliwości, należny upust!

Oczywiście, samo pojawienie się tego wrzodu nie powinno szokować, gdyż polska lewica jest konglomeratem ugrupowań reprezentujących złogi po zdemoralizowanej PRL-owskiej nomenklaturze, fanatycznych uśmiechlaków bez pojęcia o polityce – typu małżeństwo Biedroń/Śmiszek – hipsterskie freak show, w które zdegenerowała się znudzona młodzież z aspiracjami do kontrkulturki, alternatywki, bohemki i w ogóle wszystkiego, czym mogą zdenerwować własnych rodziców (stąd fiksacje na punkcie dziadersów, boomerów, itp.). Z tego czarownego rynsztoku każdy zainteresowany czasem wyłowi, co tam mu się może przydać; czy to lichwiarz, czy alfons, czy zwyczajny przypadkowy zwyrol identyfikujący się jako… [tu wstawić dowolne słowo].

Kucharska-Dziedzic próbowała się bronić, twierdząc, iż rzeczoną interpelację zgłosiła wiedziona intuicją przychylenia nieba dzieciom i matkom porzuconym przez ojców-alimenciarzy. Oczywiście, jest to bzdura, gdyż prawo dopuszcza zajęcie nawet 60% ekwiwalentu minimalnego wynagrodzenia jeśli zadłużenie stanowi wierzytelność alimentacyjną lub jest zobowiązaniem wobec skarbu państwa. Innymi słowy – kwestia niezapłaconych alimentów i podatków została już osobno uregulowana w materii egzekucyjnej, a obywatelka posłanka zwyczajnie kręci i szura krzesłem, by zatrzeć ślad, że pierdnęła w towarzystwie.

Teraz albo przyjdzie jej poczekać, aż kwestia ta rozejdzie się po kościach, albo zrobić skok w Platformę czy inną Inicjatywę Polska i tam zająć się tym, co zasugerowałem w drugim akapicie. Takie inicjatywy przyjmowane tam wszak bywają z ostentacyjnym aplauzem.

I na koniec tej krótkiej refleksji nie sposób nie westchnąć: nie będzie CPK, nie będzie elektrowni jądrowych, nie będzie liberalizacji barbarzyńskiego prawa antyaborcyjnego, nie będzie związków partnerskich, nie będzie obniżki cen paliw, nie będzie utrzymania niższych cen energii, nie będzie podwyższonej kwoty wolnej od podatku, nie będzie akademików za złotówkę, nie będzie żadnych nowych nakładów na budownictwo komunalne, o jakich działaniach na rzecz pokoju w regionie i na świecie nie warto nawet wspominać… Ale za to będzie egzekucja z minimalnej!

Kolejny szczyt fajnopolactwa zdobyty! Niestety, zapewne nie ostatni.

Autorstwo: Bojan Stanisławski
Źródło: Strajk.eu


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. niecowiedzacy 12.05.2024 00:42

    Szanowny Panie Bojan Stanisławski, może Pan łaskawie wyjaśni mi czym się różni lewica polityczna od prawicy. Przecież jedni i drudzy żyją z haraczu samemu sobie przyznawanym i o swoje interesy potrafią dbać. Od samego początku politycy wyłudzali odpis od podatku za remont domu, mieszkania i remontowli od podstaw co roku i dostawali odpis, kilka lat minęło zanim społeczeństwo się zorientowało. Wtedy odpisy skasowano. Kiedyś jakiś polityk prawicowy poprosił o danie mu na kupno nowego samochodu bo stary ukradli i dostał niemałe pieniądze. PIS na odchodnym uchwalił iż jak ktoś dostaje na rękę 730 zł to nie ma prawa ubiegać się o jakiekolwiek dofinansowanie. Po wyborach utrzymano to w mocy. Rzekome Państwo Polskie od 1989 roku prowadzi tajną politykę eutanazji ludzi biednych. Pan Balcerowicz promował z Panem Wałęsą iż biedni ludzie nie mają kłopotów nie mając nic bo ich nikt nie okradnie i dlatego są szczęśliwsi. Przecież życie za 1640 zł to nie jest uprawianie surwiwalu. Tak więc należało by wszystkich polityków nabić w armatę i wystrzelić na Marsa. Co do CPK to powinień być wybudowany za pieniądze tych co chcą latać. Ja nawet do innego miasta położonego o 15 km nie mam za co pojechać bo karta miejska obowiązuje tylko w miekscu zamieszkania, więc dlaczego mam bogaczom finansować lotnisko. Najlepiej niech kupią sobie za swoje pieniądze prywatne Jety i startują z lotnisk wojewódzkich bo każde ma własne lotnisko. Ciekawi mnie po ilu latach elektrownia atomowa zacznie zarabiać na siebie, pewnie życia nie starczy.

  2. Wolfman 13.05.2024 12:26

    Niecowiedzacy, wszelkie filmy o survivalu to nic przy Twojej wypłacie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.