Fala krytyki dla Met Gali po bombardowaniach w Rafah

Opublikowano: 12.05.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1616

Internet zalała fala hejtu po tegorocznej Met Gali. Internauci są wzburzeni kontrastem między luksusowymi strojami celebrytów a setkami ofiar ginących w trakcie bombardowań prowadzonych przez Izrael w Strefie Gazy.

Czym jest Met Gala? To organizowane od lat co roku wydarzenie, na którym celebryci pokazują się w wymyślnych strojach, by zbierać pieniądze na Instytut Kostiumów – nowojorską kolekcję kreacji. Każda edycja ma inny temat przewodni, który uczestnicy wplatają w swój look. Na „TikToku”, „X” i „Instagramie” pojawiają się od paru dni posty porównujące zdjęcia z Met Gali do przepychu kapitolskich imprez z „Igrzysk Śmierci” – filmowej adaptacji dystopicznej książki Suzanne Collins o tym samym tytule. Zbierają milionowe wyświetlenia i poklask użytkowników, wzburzonych podobieństwem, a także wciąż dominującą dezinformacją na temat ludobójstwa mającego miejsce w Strefie Gazy.

Przez ostatnie miesiące bombardowań w Gazie, Izrael apelował do mieszkańców, by szukali schronienia na południu Strefy. Dokładnie tam, w Rafah, zebrało się aż 1,4 mln uchodźców (wg agencji UNRWA). Mimo to Izrael przejął kontrolę nad przejściem granicznym z Egiptem, blokując pomoc humanitarną, i rozpoczął bombardowanie.

„Rafah to miasto dzieci. Mieszka tam ponad połowa wszystkich dziewczynek i chłopców ze Strefy Gazy” – podaje rzecznik prasowy UNICEF, James Elder. Mieści się tam największy obecnie w całej Strefie szpital. Od początku inwazji Izraela zginęło już około 35 tysięcy Palestyńczyków. Co najmniej 90% mieszkańców Strefy musiało opuścić swoje domy.

Źródło: FaktyiAnalizy.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.