Próba przygotowywania „zamachu stanu” w Niemczech

Opublikowano: 07.12.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3162

Niemieckie organy ścigania zatrzymały 25 osób pod zarzutem utworzenia tajnej organizacji prawicowej i przygotowywania zamachu stanu, a wobec 27 innych prowadzone jest śledztwo — poinformowała dzisiaj Prokuratura Generalna Republiki Federatywnej Niemiec.

Według prokuratury 22 zatrzymanych jest podejrzanych o założenie organizacji terrorystycznej, trzech kolejnych o jej wspieranie. „Trwają dochodzenia w 130 lokalizacjach. Trwają one w odniesieniu do kolejnych 27 podejrzanych” — podał resort śledczy.

Wśród spiskowców znalazł się między innymi rzekomo Heinrich XIII, książę ze starej niemieckiej rodziny szlacheckiej, a także Birgit Malsack-Winkemann, była posłanka partii Alternatywa dla Niemiec do Bundestagu, i były dowódca specjalnej jednostki Bundeswehry.

Według władz struktura konspiracyjna dzieliła się na skrzydło polityczne zwane „Radą” i wojskowe, którego zadaniem był zbrojny sabotaż. Członkowie tego ostatniego werbowali nowych zwolenników, głównie w Bundeswehrze i policji. Według władz spiskowcy planowali nawet „szturm na Bundestag”.

Do zatrzymań prawicowych konspiratorów w RFN dochodzi regularnie. Niemieckie gazety zauważyły jednak, że obecna operacja była jedną z największych w historii. Według Prokuratury Generalnej do operacji śledczych doszło w krajach związkowych Badenia-Wirtembergia, Bawaria, Berlin, Hesja, Saksonia, Dolna Saksonia, Turyngia, a także w miastach Kitzbühel w Austrii i Perugia we Włoszech.

Źródło: pl.News-Front.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Irfy 07.12.2022 14:08

    Próba tyleż romantyczna, co nieudolna. Obecnie zamachów stanu nie przeprowadza się w taki sposób. Atak na Bundestag? Przecież tam jest kilkuset samych tylko deputowanych, nie licząc obsługi administracyjnej. Przy czym sam budynek jest ogromny. Do opanowania potrzeba by kilku tysięcy żołnierzy. A już po samym opanowaniu jeszcze trzeba by jakoś doprowadzić do przewrotu.

    Innymi słowy, to nie miało prawa się udać. W warunkach stabilności reżimu – a reżim niemiecki jest bardzo stabilny, wszelkie próby puczów są skazane na sromotną porażkę. Chyba że w rzeczywistości nie chodziło o żaden pucz, tylko władza chciała w ten sposób rozmontować struktury antysystemowej opozycji. I pod przykrywką “walki z terrorystycznym zagrożeniem” pozamykać do aresztów wszystkich jej przywódców. Zanim zdążą rozwinąć i umocnić legalne komórki terenowe.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.