Prezydent Ukrainy ogłosił zakończenie stanu wojennego

Opublikowano: 27.12.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1750

26 grudnia Petro Poroszenko poinformował o zakończeniu stanu wojennego wprowadzonego miesiąc temu po incydencie w Cieśninie Kerczeńskiej. Decyzję w tej sprawie podjęła podczas wczorajszych obrad Rada Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy.

„W czasie obowiązywania stanu wojennego Siły Zbrojne Ukrainy oraz inne formacje sektora obronnego otrzymały zupełnie inny wymiar działania. Przeprowadzono wiele działań związanych ze zmianą dyslokacji, skróceniem terminów wprowadzenia gotowości bojowej, ukompletowaniem rezerwami, dostawami zaopatrzenia” – napisał na twitterze Poroszenko.

Ukraiński prezydent przypomniał także o szerokim wsparciu międzynarodowym, które Ukraina otrzymała po rosyjskiej agresji w Cieśninie Kerczeńskiej. Równocześnie Petro Poroszenko stwierdził, że sytuacja wokół Ukrainy nie zmieniła się znacząco w tym czasie, zwłaszcza, że OBWE potwierdziła doniesienia ukraińskiego wywiadu: m.in. w pobliżu Ługańska zaobserwowano dodatkowe jednostki rosyjskiej artylerii, a także niewycofane czołgi, które znajdowały się w pobliżu linii rozgraniczenia. Według Poroszenki, gdyby nie zbliżające się wybory, zaproponowałby przedłużenie obowiązywania stanu wojennego.

Stan wojenny został wprowadzony 26 listopada br. w związku z incydentem w Cieśninie Kerczeńskiej, gdy rosyjskie jednostki zaatakowały, a następnie zajęły trzy okręty ukraińskiej floty. Do niewoli dostało się 24 ukraińskich marynarzy.

Na podstawie: Prm.ua, Twitter.com/poroshenko
Zdjęcie: President.gov.ua
Źródło: PolUkr.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.