Prezydent odwiedził ukraińskich czołgistów na poligonie

Opublikowano: 14.02.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2255

Andrzej Duda zapowiedział również szereg działań dyplomatycznych, jakie odbędą się w najbliższych dniach.

„Realizujemy nasze działania sojusznicze nie tylko poprzez przekazywanie Ukraińcom uzbrojenia, nie tylko poprzez niesienie Ukrainie pomocy humanitarnej, nie tylko poprzez to, że przyjmujemy Ukraińców w swoich domach, dajemy im pracę – ale także przez to, że przyjeżdżają tutaj ukraińscy żołnierze po to, by doskonalić się w lepszej obronie swojej ojczyzny” – powiedział Andrzej Duda podczas wizyty na poligonie w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.

Szkolenia ukraińskich załóg czołgów Leopard 2 rozpoczęły się 13 lutego 2023 roku. Będą trwać przez 6 dni w tygodniu i po kilkanaście godzin każdego dnia. Program szkolenia obejmuje obsługę czołgów typu Leopard 2, działania w dzień i w nocy, a także szkolenia ogniowe, taktyczne, zgrywanie pododdziałów do szczebla batalionu, a także szkolenia logistyków.

„Ten tydzień, a ściślej mówiąc: najbliższe prawie dwa tygodnie – z góry można powiedzieć – będą bardzo aktywne dla nas, i nie tylko dla nas, w przestrzeni międzynarodowej. Znakomicie Państwo wiedzą, że zbliża się rocznica rosyjskiej napaści na Ukrainę, jak również szybkimi krokami zbliża się cały szereg różnych międzynarodowych wydarzeń” – powiedział Andrzej Duda, zapowiadając szereg spotkań, jakie są zaplanowane w najbliższym czasie. Prezydent RP weźmie udział w Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium, spotka się także z prezydentami Litwy, Słowacji, premierem Wielkiej Brytanii, a w formule Trójkąta Weimarskiego – z przywódcami Francji i Niemiec. W dniach 20-22 lutego 2023 planowana jest wizyta prezydenta USA Joe Bidena w Polsce, a także szczyt NATO, który odbędzie się w Wilnie.

„Przede wszystkim zależy nam – oczywiście – na tym, żeby wzmacniać bezpieczeństwo Polski […]. Ale przede wszystkim wzmacniać nasze bezpieczeństwo, przede wszystkim wzmacniać bezpieczeństwo wschodniej flanki NATO, a więc skłonić naszych sojuszników, by skierowano tutaj większe siły militarne, które będą stacjonowały w naszej części Europy na wschodniej flance NATO” – powiedział Andrzej Duda.

Na podstawie: Prezydent.pl, BBN.gov.pl
Źródło: PolUkr.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Stanlley 14.02.2023 10:03

  A co panie Duda robi pan dla Polaków? My, Naród – mamy zimno, drogie paliwa mimo że cena ropy jest niska, dużo droższy gaz i prąd niż powienien być biorąc pod uwagę ceny na giełgach światowych. Jesteśmy dobijani podatkami, ogromne ilości musimy płacić na służbę zdrowia po czym i tak jesteśmy skazani na żebranie na operacje i leczenie… Opodatkowaliście rodzime firmy wytwarzające prąd z wiatraków, pieniądze przekazaliście na fundusz kowidowy – z którego kasę wysyłacie na UA….

 2. Wolfman 14.02.2023 18:18

  Nic nie robią i nic nie planowali robić poza rozdwaniem naszych pieniędzy i zaciągania długów u lichwy. Masz za to wymaigowane bezpieczeństwo przed wymyslinym wrogiem

 3. MasaKalambura 14.02.2023 21:49

  Akurat wroga wymyślać nie musieli.

 4. keitaro 14.02.2023 22:57

  Zgodnie z umową z 2016r, opublikowaną w 2019r, a wchodzącą w życie w 2018r wszystko co przekazali, przekazali i przekazują nieodpłatnie. A w skrócie: Polacy finansują wojnę na ukrainie.
  Link poniżej.
  https://www.youtube.com/watch?v=4LpoJ1y27wo&t=2s

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.