Prezydent Duda podpisał ustawę „bratniej pomocy”

Opublikowano: 23.05.2016 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 675

Prezydent Polski Andrzej Duda podpisał w czwartek nowelizację ustawy o zasadach pobytu i przemieszczania się wojsk obcych na terytorium RP. M.in. nadaje ona siłom obcych państw takie same uprawnienia jak te, które przysługują polskiej armii.

Projekt ustawy o zmianie ustawy o zasadach pobytu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz zasadach ich przemieszczania się przez to terytorium został przedłożony przez ministra obrony narodowej.

Zgodnie z nowelizacją, decyzję podejmie prezydent na wniosek ministra obrony, po uzyskaniu zgody premiera. W procedurze nie uwzględniono parlamentu. W zgodzie zostanie określony cel pobytu, zakres uprawnień obcych wojsk oraz okoliczności mające znaczenie dla obronności Polski. Ustawa reguluje też zasady użycia broni przez obce wojska na terytorium RP.

Nowelizacja umożliwia obcym wojskom, „głównie NATO i Unii Europejskiej”, prowadzenie operacji wojskowych (inne niż ćwiczenia) w czasie pokoju na terytorium Polski.

“Wprowadzenie tych regulacji jest konieczne ze względu na pogarszający się stan bezpieczeństwa w sąsiedztwie Polski i pozostałych państw Europy Środkowo-Wschodniej” – wynika z komentarza do nowelizacji ustawy zamieszczonego na początku marca na stronie internetowej polskiego rządu. “Powinno to odstraszać i zniechęcać potencjalnego przeciwnika do podejmowania działań wojskowych w Polsce, skoro w każdej chwili może nastąpić reakcja militarna ze strony społeczności międzynarodowej” – uzasadniają zmiany polskie władze.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

11 komentarzy

 1. luzak1977 23.05.2016 09:00

  NWO dochodzi do punktu kulminacyjnego.

 2. BrutulloF1 23.05.2016 09:10

  Raczej dobra zmiana. U nas takie zadupie, że nawet NWO nas obejdzie.

 3. radical3dom 23.05.2016 13:17

  dedukuję z tego że jak nadejdzie bratnia pomoc i będzie pacyfikowała przeciwników demokracji to nawet Polski żołniez nie będzie mógł zgodnie z prawem strzelać do takiego bratniego pomocnika.

 4. agama 23.05.2016 13:33

  co za hipokryzja, z jednej strony zachód ciągle prowokuje Rosję, a z drugiej kwiczy o zagrożeniu z jej strony.

 5. MvS 23.05.2016 14:21

  @radical3dom
  Nasuwa mi się pytanie: Jeżeli podczas ingerencji wojsk, dajmy na to niemieckich, dojdzie do pacyfikacji ludności polskiej to czy Wojsko Polskie zrobi to co do niego należy i mimo ustawy będzie bronić tej ludności czy będzie bronić swoich panów ? Tak bardzo “czcimy” żołnierzy wyklętych a przecież oni robili praktycznie to samo: sprzeciwiali się obowiązującemu prawu i walczyli z “bratnią” pomocą.

 6. Piechota 23.05.2016 15:08

  Zabieg mający na celu między innymi możliwość szybkiego stłumienia ewentualnego zrywu niepodległościowego Rzeczpospolitej.

 7. adambiernacki 23.05.2016 15:54

  Zdrada. Właściwie wypowiedzenie wojny. Odpowiemy.

 8. BrutulloF1 23.05.2016 18:08

  No i kto tu nastaje na suwerenność? Platfusy wdrożyli tą ustawę cichaczem 2 lata temu a obrońcy niepodległości co brzmią po angielsku jak szczochy niweczą tę suwerenność do końca. Wiedziałem, że szczochy to hipokryci a ponadto kolejna rzecz przybliża nas do przeszlości kiedy PRL, najusłużniejszy podówczas piesek kacapów bomagał bratnio czołgami na Węgrzech i w Czechosłowacji. Teraz będą nas bronić chyba przed naszą suwerennością i żebyśmy nie zrezygnowali z dobrobytu.

 9. Piechota 23.05.2016 18:57

  Wojsko oprócz obrony kraju może również służyć do krwawego tłumienia dążeń niepodległościowych. Dzisiaj mamy najgorszy rodzaj zaboru Rzeczpospolitej w historii, kiedy zdrajcy i sprzedawcy Polski działają poza prawem i mają jeszcze czelność mówić o demokracji, wolności itp. W normalnych czasach (były to tylko krótkie chwile) i w kraju rządzonym przez Polaków gotowych przelewać krew za ojczyznę, bardzo wielu dzisiejszych dysydentów, którzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za swoje działania skierowane przeciw narodowi polskiemu – zapłaciliby najwyższą cenę.

 10. Prometeusz 23.05.2016 20:02

  Fortepianowa struna dla p. Dudy – i reszty tej sprzedajnej swoloczy – bylaby jedynym honorowym rozwiazaniem.

 11. eFJot 23.05.2016 22:38

  Przed pisaniem bardzo emocjonujących wpisów, proszę także nie zapomnieć zerknąć na źródło informacji. Przyjaciele Moskale tak już mają, że lubią mieszać…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.