Prawo do wolności słowa pozwala na treści antysemickie

Opublikowano: 01.03.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1370

Oficer służby zagranicznej Fritz Berggren prowadzi stronę internetową, na której określa Żydów jako „nasienie węża” i „potomstwo żmij” i wzywa Europejczyków do „odzyskania krwi i wiary” – czytamy w „World Israel News”.

https://www.youtube.com/watch?v=cRtVjxd04jU

Amerykańska strona polityczna „Politico” niedawno ujawniła długi ślad wpisów na blogu Fritza Berggrena na stronie, której używa do promowania antysemickich spisków

Berggren wzywa do tworzenia chrześcijańskich państw narodowych i wzywa Europejczyków, aby „odzyskali swoją krew i wiarę, tak jak Czarni są dumni, a Latynosi mają bardzo silne organizacje tożsamości krwi”.

Berggren jest zatrudniony jako urzędnik Departamentu Stanu USA i obecnie pracuje w jednostce zajmującej się specjalnymi wizami imigracyjnymi dla osób z Afganistanu,

Jego witryna internetowa koncentruje się na obawach, że biali ludzie zostaną „wyeliminowani”, o co obwinia Żydów, i ruch Black Lives Matter i Antifę.

Rzecznik Departamentu Stanu cytowany przez „Politico” odpowiedział na pytania dotyczące potencjalnego ukarania Berggrena stwierdzeniem: „że są to osobiste poglądy i nie reprezentują poglądów Departamentu Stanu”.

Były prawnik Departamentu Stanu odpowiedział „Politico”, że treści antysemickie mogą być chronione przez pierwszą poprawkę do konstytucji Stanów Zjednoczonych, która przyznaje Amerykanom prawo do wolności słowa. Według tego adwokata Departament Stanu może nawet nie być w stanie ukarać Berggrena, jeśli swych treści nie generował w godzinach pracy lub używał sprzętu będącego własnością rządu.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: Worldisraelnews.com
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.