Posłowie uczcili ofiary Krwawej Niedzieli

Opublikowano: 08.07.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1830

Na wniosek Roberta Winnickiego z Konfederacji posłowie uczcili minutą ciszy ofiary ukraińskiego ludobójstwa na Wołyniu. W czasie przemówienia prezesa Ruchu Narodowego, marszałek Sejmu Elżbieta Witek chciała wyłączyć mu mikrofon, gdy ten przypominał haniebne słowa ukraińskiego ambasadora Andrija Melnyka.

„11 lipca przypadnie kolejna rocznica ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA, przez zbrodniarzy banderowskich na Polakach, którzy mieszkali na Kresach!” – powiedział prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki. „Z inicjatywy Roberta Winnickiego sejm uczcił minutą ciszy pamięć ofiar OUN/UPA! Brawo za inicjatywę!” – pogratulował inicjatywy prezes Młodzieży Wszechpolskiej Marcin Kowalski.

W czasie wystąpienia Roberta Winnickiego marszałek Sejmu Elżbieta Witek próbowała przerwać jego przemówienie, gdy ten zaczął wspominać o fałszowaniu historii przez ukraińskiego ambasadora w Niemczech Andrija Melnyka. „Marszałek Sejmu Elżbieta Witek próbowała wyłączyć mikrofon posłowi Winnickiemu, gdy spróbował z mównicy wspomnieć o fałszowaniu pamięci nt. ludobójstwa Polaków na Kresach przez ambasadora Andrija Melnyka. Nie zdążyła” – poinformował z kolei poseł Krzysztof Bosak.

W najbliższych dniach w całej Polsce odbędą się obchody 79. rocznicy Rzezi Wołyńskiej. Szczególnie na 10 lipca w tzw. Krwawą Niedzielę zaplanowano w wielu miejscowościach marsze, msze święte w intencji ofiar ludobójstwa. Szczegółowe informacje TUTAJ.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: Twitter.com [1] [2] [3]
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Wojna INFO 08.07.2022 13:14

  Bzdura. Marszałek nie musi niczego próbować. Jakby chciała mu wyłączyć mikrofon to by mu go wyłączyła, tak jak robiła wielokrotnie wcześniej.

 2. Admin WM 08.07.2022 13:34

  Przecież mu wyłączyła. Obejrzyj wideo.

 3. Wojna INFO 08.07.2022 14:56

  To dlaczego w tekście jak byk stoi “Marszałek Sejmu Elżbieta Witek PRÓBOWAŁA wyłączyć mikrofon posłowi Winnickiemu…”. Kolejny przykład nowomowy, czy nieznajomość języka polskiego? W języku polskim jeżeli coś się próbowało zrobić to znaczy, że zrobić tego się nie udało. Tak samo zwrot “miał zabić” oznacza, że ktoś wydał mu polecenie zabójstwa. Nie oznacza ono, że jest o nie podejrzewany czy oskarżany.

  PS. Z zasady nie oglądam filmów jeżeli mogę przeczytać.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.