Flaga Ukrainy celowo wisi w Sejmie na miejscu gospodarza kraju

Opublikowano: 07.04.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4678

W Sejmie zmieniono kolor okresowych kart wstępu. Biało-czerwone zmieniły się w niebiesko-żółte. Ukrainizacja postępuje. Tylko czekać, kiedy politycy oficjalnie zmienią nazwę Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej na Sejm Republiki Ukrainy, bo symbolicznie podmianę już dokonano łamiąc protokół flagowy.

Poseł Grzegorz Braun z Konfederacji przypomniał o niewłaściwym ułożeniu flag Polski i Ukrainy, które wiszą w gmachu sejmowym. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zaznaczyła, że jako gospodarz, parlament zgodził się na takie zawieszenie flag.

Podczas rozpoczynającego się w środę posiedzenia Sejmu, poseł Konfederacji Grzegorz Braun zgłosił wniosek formalny o odroczenie posiedzenia do czasu, aż marszałek Sejmu Elżbieta Witek podejmie decyzję o usunięciu flagi Ukrainy z miejsca przeznaczonego dla polskiej flagi.

„Udekorowany został gmach Sejmu flagami. Wisi na nim – na froncie i u wejścia – flaga obcego państwa” – oświadczył poseł Grzegorz Braun.

„Hańba, hańba” – krytykowali wypowiedź Brauna inni posłowie znajdujący się na sali plenarnej.

„Protokół flagowy, w swoim czasie rekomendowany usilnie przez ówczesnego ministra spraw wewnętrznych, zasiadającego tutaj pana ministra Błaszczaka, polecam pani, pani marszałek lekturę tego protokołu flagowego” – zaznaczył polityk Konfederacji. „Flaga Ukrainy na gmachu Sejmu wisi w miejscu przynależnym gospodarzowi. To się nie godzi. To niewłaściwe” – przekonywał.

Wystąpienie posła Konfederacji przerwała Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, która przypomniała, że Grzegorz Braun złożył ws. ukraińskiej flagi odpowiedni wniosek. Poinformowała jednak, że jako gospodarz Sejmu zadecydowała wraz z pozostałymi ugrupowaniami o tym, aby to jednak w takim, a nie innym miejscu wysiała ukraińska flaga.

„Panie pośle, po pierwsze zgłosił pan już wniosek. A po drugie sam Pan powiedział, że ukraińska flaga wisi w miejscu przynależnym gospodarzowi” – zaznaczyła Elżbieta Witek. „Gospodarz udzielił części budynku, po to, żeby solidaryzować się z Ukrainą. Właśnie gospodarz, a gospodarzem jest Wysoka Izba” – poinformowała Marszałek Sejmu. Jej deklaracja wywołała aplauz wśród posłów po obu stronach sali sejmowej.

Dla porównania reakcja słowackich polityków na ukraińską flagę w ich parlamencie.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Źródło: MediaNarodowe.com
Pierwszy i ostatni akapit: WolneMedia.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9 komentarzy

 1. Admin WM 07.04.2022 10:37

  To symboliczny dowód na zdradę państwa polskiego przez polityków, którzy nie czują się już obywatelami Polski, ale Ukrainy. Czy Polskę oddano Ukrainie, tylko jeszcze nas o tym nie poinformowano?

  Gdybym był turystą przypadkowo trafiającym do Polski, po ilości flag pomyślałbym, że to Ukraina.

 2. Murphy 07.04.2022 11:27

  Od czasu upamiętniania zdarzeń w Jedwabnem widać było kto w Polsce (lub dokładniej w Polin) rządzi i kto się cieszył w dniu ataku na U-krainę. Jak ktoś to wie, to zrozumie, że ten obcy rząd nie jest zainteresowany robieniem dobrze polakom. Natomiast robi dobrze tym, którzy robią im miejsce na swojej ziemi.

 3. robi1906 07.04.2022 12:29

  Tylko sie proszę w Braunie nie zakochiwać!.

 4. Admin WM 07.04.2022 13:22

  Trzeba uważać na kontrolowaną opozycję. Jest częścią planu NWO.

 5. Dandi1981 07.04.2022 13:52

  Proba pomocy solidarnosci polski z ukraina.
  Jezeli tatarski krym zdobyty przez katarzyne oddany przez jelcyna ukrainca zostal zabrany dlaczego polska nie zabierze obwodu kalingradzkiego czyli krolewca posowajac sie tym torem myslenia.
  Jezeli ukraincy to nie narod z tradycja , kultura i wlasnym jezykiem dlaczego zaciekle bronia swojego panstwa?
  Rosja chce platnosci przez swoje banki , przeszla rezolucja w parlamencie ue ze nie beda kupowac gazu,wegla i ropy od rosji do konca roku.
  Bedzie jak za zssr totalna bieda i zacofanie bloku wschodniego.
  Bylo warto? tak ciezko wspolistniec z innymi krajami.

 6. Rhumek 07.04.2022 14:17

  Dla Polaka skandal !!!
  Prośba do, jak to określono ,,przesiedleńców,, proszę nie wchodzić na portale dla nas ! Macie swoje. A jeśli już to poprawny język polski wymagany a widły i siekiery zostawiacie za drzwiami !

 7. Adalb 07.04.2022 16:11

  Dandi1981 07.04.2022 13:52

  ” dlaczego polska nie zabierze obwodu kalingradzkiego czyli krolewca ” – to bardzo proste, bo Krółewcem Polska przestała władać , o ile w ogóle władała w czasach hołdu pruskiego . Królewiec był od kilkuset lat pruskim , później niemieckim , zanim stał sie radzieckim , a w końcu rosyjskim. Poza tym na Krymie odbyło się referendum , podobnie jak w Kosowie , na skutek czego Krym odłączył się od Ua, a Kosowo od Serbii. UE i wolny świat szybko uznały odrębność Kosowa, nie zważając , że jest to tzw. matecznik tego kraju. Wolny świat nie umiał przyjąć pięknego za nadobne czyli jego reakcji ws. Kosowa, i reakcji RF ws. Krymu.

 8. polach 08.04.2022 01:08

  @andi170

  Chcesz być jak oni? do łagru pracować a majątki skonfiskować.

 9. andi170 08.04.2022 14:51

  @polach

  Konkret jacy oni? a majątki chce konfiskować nierząd antypolski.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.