Posłowie PO chcą zdelegalizować ONR

Opublikowano: 06.09.2016 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 490

Sławomir Nitras zapowiada złożenie wniosku do prokuratora generalnego o zdelegalizowanie Obozu Narodowo-Radykalnego w związku z incydentami na pogrzebie „Inki” i „Zagończyka”.

ONR działa na zasadzie stowarzyszenia. Zarejestrowane jest w Częstochowie. Dlatego posłowie opozycji złożyli równocześnie wniosek i do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry i od prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka. Jednak wciąż, jak twierdzi Sławomir Nitras, “Pierwszą osobą, która może wystąpić do sądu o delegalizację stowarzyszenia ze względu na propagowanie i odwoływanie się do ideologii faszystowskiej, jest prokurator generalny, Zbigniew Ziobro.”

“Jesteśmy zdziwieni bezczynnością obu panów, a w szczególności prokuratora generalnego. Wydarzenia ostatnich dni nie pozwalają stać obojętnie i patrzeć na to, co się dzieje” – mówi w imieniu posłów, którzy podpisali wniosek. Są to Agnieszka Pomaska, Paweł Olszewski, Sławomir Nitras i Cezary Tomczyk. Wymienili w nim ostatnie działania ONR, które można pociągnąć do odpowiedzialności w ramach Kodeksu karnego.

Tymczasem ONR również czuje się pokrzywdzony. Robert Bąkiewicz złożył do prokuratury Gdańsk-Śródmieście zawiadomienie o prowokacji ze strony działaczy KOD, którzy mieli zostać ukarani za „złośliwe przeszkadzanie”. W odpowiedzi Radomir Szumełda, jeden z pobitych przed Bazyliką Mariacką, również poszedł do prokuratury. Złożył też skargę do KRRiT o zmanipulowanie relacji z zajścia w „Wiadomościach” TVP.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. ZIWK 06.09.2016 19:50

  Dziś – członkowie KOD-u prowokują obecnością na pogrzebie….
  Jutro – tym, że mają inne poglądy
  Pojutrze – tym, że żyją
  A następnie na celowniku znajdą się inni (wysocy, grubi, niscy, okularnicy…)- bo kogoś trzeba nienawidzić!

 2. Czejna 06.09.2016 23:38

  ZIWK
  Piszesz tak z powodu Twej nienawisci do Pisu i wszystkich po tej stronie sceny stawiasz pod ich sztandarem. I jeszcze wierzysz, gdy komuszki zarzucaja patriotom to, co wyprodukowala w przeszlosci ich wlasna mysl ideologiczna. Twoj zalosny scenariusz to ukazuje.

 3. wtem 07.09.2016 00:33

  Brawo, właśnie tak macie sobie do gardeł skakać, dla kogo? ch… go wie, ale pewnie mu się opłaci.

 4. Czejna 07.09.2016 00:52

  No coz, bywa tak, ze pasozyty biora gore w ciele nad tymi komensalnymi i wtedy uratuje cie tylko oczyszczenie. 😉
  I komu wtedy sie oplaci?

 5. agama 07.09.2016 13:54

  PO i ryby głosu nie mają, a raczej nie powinni,bo niestety nadal są w rządzie i realizują niemiecką politykę robienia z Polski murzyńskiej kolonii

 6. ZIWK 07.09.2016 20:05

  @agama
  Czy właśnie na tym polega wolność, (szczególnie na niezależnej stronie “Wolne Media”!), że wolno się wypowiadać WYŁĄCZNIE osobom autoryzowanym przez posła Jarosława K.; WYŁĄCZNIE na tematy mające jego “imprimatur” i każda wypowiedź musi być pełna cytatów z “Czerwonej Książeczki Myśli prezesa”?

  @Czejna
  Czy taki scenariusz w wykonaniu naszych bojówek kibolsko-bandyckich, które dla kamuflażu posługują się swoiście pojmowanym “patriotyzmem”, jest wykluczony?
  Jak pokazuje historia – większość skrajnie nacjonalistycznych bojówek prowadzi do takiego ponurego scenariusza 🙁
  Polsko – Obudź się (Jarosław K.)
  Deutschland, erwache – (Adolf H.)
  W sumie obecni nasi nacjonaliści nie noszą brunatnych koszul, tylko zielonkawe i podnosząc rękę w geście “rzymskiego salutu” na opaskach zamiast swastyk mają głęboko rodzimy krzyż celtycki.
  Reszta jest taka sama = zamiast miłości do Ojczyzny – wyrażanie przemocą nienawiści do wszystkich odmiennych.

 7. trewor23 08.09.2016 08:34

  @ZIWK
  – “rodzimy krzyż celtycki” – proponuję poznać genezę tego symbolu a dopiero potem komentować. Przeciwnicy tego symbolu, krytykują każdy jakikolwiek inny symbol używany przez ONR, nawet jeżeli nie ma on żadnych skojarzeń z faszyzmem. Np falanga. Krytykują bo nienawidzą ONR. Ot tyle.
  – “wyrażanie przemocą nienawiści do wszystkich odmiennych” ja akceptuje wyrażenie nienawiści do osób szkodzących Polsce.
  Do oburzonych: czy gdyby np. na pogrzeb Lecha Wałęsy przyszedł ONR – odebrane było by to jako prowokacja, czy jednak było by to dopuszczalne w ramach wolności? Analogia jak z KODem na pogrzebie INKI bardzo dobra.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.