Większość Polaków potępia zakłócenie uroczystości w Pucku

Opublikowano: 22.02.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1205

Jak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez pracownię Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, większość Polaków negatywnie ocenia działaczy opozycji, którzy zakłócili wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy w Pucku.

Przypomnijmy, w czasie uroczystości z okazji 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem, w których uczestniczył prezydent Duda, doszło do zakłóceń w czasie jego wystąpienia, wywołanych przez grupę manifestujących osób.

Demonstrujący mieli ze sobą transparenty, na których widniały hasła, m.in. „Konstytucja”, „Duda jesteś wstydem narodu”, „Duda = 4 litery”, „Przestańcie kraść, wyPAD 2020”. Co więcej, gwizdali i wykrzykiwali hasła: „Marionetka”, „Będziesz siedział”.

Na pytanie „Jak ocenia Pani/Pan zachowanie działaczy opozycji, którzy zakłócili wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy w Pucku, używając wobec prezydenta wulgarnych słów?”, odpowiedzi „zdecydowanie negatywnie” udzieliło 36 proc. respondentów, a „raczej negatywnie” 25 proc.

Z badania wynika, że przeciwnego zdania było 20 proc. badanych, natomiast odpowiedzi „zdecydowanie pozytywnie” udzieliło 10 proc., a „raczej pozytywnie” również 10 proc. ankietowanych.

Według sondażu incydent w Pucku potępia 81 proc. wyborców Prawa i Sprawiedliwości. W kwestii tej krytyczne zdanie ma także 28 proc. wyborców Koalicji Obywatelskiej. Natomiast 47 proc. ma o tej sprawie zdanie pozytywne.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI w dniach od 14-18 lutego na ogólnopolskiej próbie 1053 Polaków.

Lokalni mieszkańcy (Kaszubi) odcięli się od protestujących, którymi mogli być członkowie i sympatycy KOD-u z innych miejscowości kraju.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Radek 22.02.2020 14:53

    Bo jeszcze nie wszyscy Polacy stali się takimi chamami i zachowali trochę honoru i poczucia własnej wartości i nie upadli tak nisko/

  2. kopydlok 23.02.2020 01:04

    Wygwizdać takiego to mało.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.