Większość Polaków potępia zakłócenie uroczystości w Pucku

Opublikowano: 22.02.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 783

Jak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez pracownię Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, większość Polaków negatywnie ocenia działaczy opozycji, którzy zakłócili wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy w Pucku.

Przypomnijmy, w czasie uroczystości z okazji 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem, w których uczestniczył prezydent Duda, doszło do zakłóceń w czasie jego wystąpienia, wywołanych przez grupę manifestujących osób.

Demonstrujący mieli ze sobą transparenty, na których widniały hasła, m.in. „Konstytucja”, „Duda jesteś wstydem narodu”, „Duda = 4 litery”, „Przestańcie kraść, wyPAD 2020”. Co więcej, gwizdali i wykrzykiwali hasła: „Marionetka”, „Będziesz siedział”.

Na pytanie „Jak ocenia Pani/Pan zachowanie działaczy opozycji, którzy zakłócili wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy w Pucku, używając wobec prezydenta wulgarnych słów?”, odpowiedzi „zdecydowanie negatywnie” udzieliło 36 proc. respondentów, a „raczej negatywnie” 25 proc.

Z badania wynika, że przeciwnego zdania było 20 proc. badanych, natomiast odpowiedzi „zdecydowanie pozytywnie” udzieliło 10 proc., a „raczej pozytywnie” również 10 proc. ankietowanych.

Według sondażu incydent w Pucku potępia 81 proc. wyborców Prawa i Sprawiedliwości. W kwestii tej krytyczne zdanie ma także 28 proc. wyborców Koalicji Obywatelskiej. Natomiast 47 proc. ma o tej sprawie zdanie pozytywne.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI w dniach od 14-18 lutego na ogólnopolskiej próbie 1053 Polaków.

Lokalni mieszkańcy (Kaszubi) odcięli się od protestujących, którymi mogli być członkowie i sympatycy KOD-u z innych miejscowości kraju.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 1,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Barney
Użytkownik
Barney

“większość”? a co to za argument w ustach mniejszości etnicznej?

Radek
Użytkownik
Radek

Bo jeszcze nie wszyscy Polacy stali się takimi chamami i zachowali trochę honoru i poczucia własnej wartości i nie upadli tak nisko/

Barney
Użytkownik
Barney

Radek, nie wiem, czy mówisz do mnie, czy na inny temat. Nie wiem kto tam sobie krzyczał i kto im płacił, ale wiem, że ludźmi mozna tak łatwo manipulować pieniędzmi, że wstyd.

Tutaj też: nie podano inf. kim byli ci, co odważyli się wyrazić inne zdanie, ale podejrzenie zostało rzucone. Nie ma dowodów (chyba nie ma), ale rzut jest. Zwłaszcza, że niepewność rodzi domysły — i o to chodzi!
Sorry, ale dla mnie to za mało na notkę a ciekawy jestem kto.

Może to open democracy society robi pozorną zadymę, zeby pokazać, jaki tu ciemnogród.

Ludzie burzą się, jak im zabierają. Gdy zabierają ‘sąsiadowi’ nie są już tacy skorzy do wyrażania opinii.

kopydlok
Użytkownik
kopydlok

Wygwizdać takiego to mało.