Posiadanie większej gotówki to już w UE przestępstwo

Opublikowano: 04.08.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3101

Posiadanie większej gotówki to już w UE przestępstwo. Uzasadnieniem jest na ogół „walka z finansowaniem terroryzmu”. Ofiarą tej walki padło już np. we Francji wielu naszych rodaków, którzy zaopatrzyli się w gotówkę, by sobie kupić np. nad Sekwaną samochód. Wyrywkowe kontrole służb celnych na autostradach takich pieniędzy po prostu szukają i konfiskują.

Tym razem francuskie służby chwalą się, że skonfiskowały ponad 400 000 euro „ukrytych w pudełkach po butach” na autostradzie A75 koło Tuluzy. Dwa pudełka po butach okazały się wypełnione banknotami o nominałach 50 i 100 euro.

Swoim „sukcesem” sprzed tygodni pochwalili się dopiero teraz. Doszło do niego w czasie kontroli wynajętego samochodu z rejestracją hiszpańską, który jechał w kierunku Paryża z Półwyspu Iberyjskiego.

Kierowca był obywatelem Wielkiej Brytanii. Uzasadniał przewożenie takiej sumy zamiarem zakupu maszyn drukarskich w Polsce. Służby francuskie uznały, że „transfer nie został odpowiednio zgłoszony” i brak dowodów „legalizujących legalne pochodzenie środków”. 40 100 euro zostało skonfiskowane.

Kilka dni później skonfiskowano prawie 50 000 euro, bo uwagę celników przykuł zwitek banknotów w aucie. W furgonetce prowadzonej przez dwóch Brytyjczyków, tym razem jadącej z Hiszpanii do Anglii, „odkryto” 49 750 euro i… 7 gramów marihuany.

Autorstwo: BD
Na podstawie: „Le Figaro”
Źródło: NCzas.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Irfy 04.08.2023 12:33

  Gościńcem jechał powóz, w powozie siedział Jaśnie Pan,
  Na włościach okolicznych sąsiadujących z zamkiem,
  Gdy uciął sobie drzemkę, obudził go wrzask dziki,
  Woźnica leżał martwy, a zbóje wznosili okrzyki.

  Stał powóz na gościńcu przez zbójów plądrowany
  Pan złota oddać nie chciał, zakuli go w kajdany
  Zabrali złoto, powóz i konie w dal powiedli
  Tak stało się, bo Jaśnie Pan nie oddał po dobroci

  Ręce do góry, daj całe złoto, które wieziesz ze sobą
  Ręce do góry, bez siły lub przemocą

  Ręce do góry, daj całe złoto, które wieziesz ze sobą
  Ręce do góry, bez siły lub przemocą

  A dalej to trzeba już posłuchać, bo nie chce mi się całego wklejać 🙂 Obecnie różnica jest tylko taka, że zamiast gotówki lepiej mieć złoty łańcuch na szyi. Albo sztabki, które można łatwo ukryć a dla pewności pomalować jakimś nie rzucającym się w oczy lakierem. Jak ktoś wozi ze sobą dużą gotówkę, to niech się nie potem dziwi, że zbóje zabrali 🙂

 2. Kazma 04.08.2023 17:59

  Bo władze to zbóje, to fakt. W takim razie bić ich nam trzeba!

 3. replikant3d 04.08.2023 18:57

  No i doczekaliśmy się ,,legalnej,, kradzieży. A to dopiero początek. Nie zdziwiłbym się gdyby za jakiś czas wprowadzono prawo takie jakie kiedyś było w USA zakazujące posiadania złota i kosztowności….

 4. criswhite 05.08.2023 02:40

  Skoro jest demokracja to czy pytali obywateli każdego kraju UE jakie mają poglądy w temacie używania i posiadania gotówki. A jeżeli władza działa przeciw woli ogromnej większości ludzi, to czy nie jest ona wrogiem ludzi, którzy ją demokratycznie ustanowili. Ludzie w przypadku nie realizowania ich najważniejszych postulatów gdzie procent sprzeciwu jest ogromny powinni mieć prawo do zmiany takiej władzy, która jest przeciwko woli ogromnej większości społeczeństwa.

 5. Kazma 05.08.2023 14:08

  Demokracja już od dawna to jest fikcja i farsa. Niestety miliony ludzi całkiem dała się ogłupić i otumanić. Rządzący nami bandyci ustanawiają jak chcą (bez)prawo działające przeciwko ludziom. To nie prawo – to bezprawie, a ci co je uchwalają powinni być osądzeni i skazani i pozbawieni dożywotnio prawa do zajmowania stanowisk publicznych i we władzach. Jeżeli nie można tego uczynić na drodze prawa i demokracji to należy uczynić to z użyciem siły fizycznej społeczeństw i może to zrobić tylko zdecydowana mniejszość społeczeństwa, ta potrafiąca jeszcze myśleć krytycznie i racjonalnie, odważna itd – niestety niewielki procent.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.