Ponad 120 000 ludzi zmarło w Wielkiej Brytanii w 2022 roku

Opublikowano: 02.09.2023 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1185

Ponad 120 000 osób zmarło w zeszłym roku w Wielkiej Brytanii, oczekując na podjęcie leczenia w ramach NHS. Statystyki za 2022 rok są gorsze niż w czasie pandemii COVID-19.

Najnowsze dane upublicznione na podstawie prawa dostępu do informacji publicznej pokazują, że w 2022 roku aż 120 000 ludzi oczekujących na leczenie w ramach NHS… zmarło. Liczba zgonów wśród Wyspiarzy czekających na leczenie szpitalne okazała się wyższa, niż w szczytowym okresie pandemii COVID-19. I, jak wskazują eksperci, jest niemal dwa razy wyższa, niż przed wybuchem światowej epidemii. I choć pacjenci w Wielkiej Brytanii nie powinni, zgodnie z obowiązującymi zasadami, czekać na leczenie dłużej niż 18 tygodni, to obecnie aż dwóch na pięciu pacjentów czeka na podjęcie leczenia dłużej.

Z informacji uzyskanych przez Partię Pracy wynika, że w ubiegłym roku w Anglii aż 40 000 osób zmarło na skutek oczekiwania na leczenie dłużej niż 18 tygodni. Minister zdrowia w Gabinecie cieni Wes Streeting nie zostawił na tych danych suchej nitki, wprost sugerując, że system złamał obietnicę złożoną Wyspiarzom w zakresie opieki medycznej. „Rekordowa liczba osób spędza ostatnie miesiące życia w bólu i agonii, czekając na leczenie, które nigdy nie nadchodzi. Podstawowe obietnica od systemu zdrowia NHS – że będzie przy nas, kiedy będziemy go potrzebować – została złamana. Im dłużej konserwatyści będą sprawować urząd, tym dłużej pacjenci będą czekać [na leczenie]” – zaznaczył Streeting. I dodał: „Tylko Partia Pracy może uratować NHS z kryzysu i przywrócić ją do dobrego stanu. Ponownie przeszkolimy personel niezbędny do terminowego leczenia pacjentów i zreformujemy usługi, aby były dostosowane do [wymagań] przyszłości”.

Niestety, najnowsze dane dotyczące liczby zgonów ludzi oczekujących na leczenie w ramach NHS nie są niczym nowym. W brytyjskim systemie opieki zdrowotnej źle dzieje się od lat. Statystyki umieralności ludzi będących na liście oczekujących były podobnie dramatyczne w 2021 r. – wówczas zmarło 117 000 pacjentów. Jednak to, co broni tamten okres, to walka z pandemią COVID-19, która system służby zdrowia nadwyrężyła do granic możliwości.

W roku 2017-2018 zgonów pacjentów oczekujących na leczenie szpitalne było „zaledwie” 60 000, a w roku 2012/2013 – około 38 000. Rishi Sunak złożył obietnicę, że skróci listę oczekujących na leczenie w ramach NHS, ale obecnie na takie leczenie oczekuje o 600 000 pacjentów więcej niż w momencie, gdy zasiadł na fotelu premiera.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.