Polskie MSZ potępiło działania Izraela w Gazie

Opublikowano: 27.03.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2169

Niesłychane. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych potępiło izraelskie plany zajęcia ziemi na Zachodnim Brzegu.

Izraelski minister finansów Bezalel Smotrich oświadczył w piątek, że 800 hektarów na Zachodnim Brzegu należy do państwa Izrael i zostanie przejęte przez administrację. Ta decyzja ma ułatwić budowę osiedli dla Izraelczyków na terenach, które obecnie zamieszkują Palestyńczycy. „Chociaż w Izraelu i na świecie są osoby, które starają się podważyć nasze prawo do Judei i Samarii oraz w ogóle do kraju, my promujemy osadnictwo poprzez ciężką pracę i w strategiczny sposób w całym kraju” – mówił cytowany przez Al-Jazeerę Smotrich. Izraelski polityk oświadczył też, że jego kraj będzie kontynuował budowę żydowskich osiedli, mimo międzynarodowego sprzeciwu.

Tymczasem w środę polski MSZ wydał komunikat w tej sprawie. Przedstawiciele Rzeczypospolitej potępili plany Izraela. „Polska potępia plany władz Izraela dotyczące konfiskaty 800 ha ziemi na okupowanym Zachodnim Brzegu. To największe przejęcie ziemi przez Izrael od czasu porozumień z Oslo. Działania te są sprzeczne nie tylko z prawem międzynarodowym, ale także z wysiłkami na rzecz deeskalacji obecnej sytuacji” – czytamy na portalu „X”.

Autorstwo: MM
Źródło: NCzas.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Baltazar Bombka 27.03.2024 15:15

    Amerykanie też potępiają więc Radek już wie na co sobie może pozwolić. Dalekie to jest od suwerennych działań. Wujek Sam potępia ale rakiety dalej wysyła.

  2. Katana 27.03.2024 15:20

    Dla poplątańców teraz ważniejsze co się myśli niż mówi i co się mówi niż robi.
    Biedaki znowu myślą, że zrozumieli jakąś prawdę ostateczną…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.