Członek Grupy Bilderberg zostanie szefem MSZ?

Opublikowano: 15.11.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3243

„Wprost” nieoficjalnie dowiedział się, że Radosław Sikorski ma zostać ministrem spraw zagranicznych w nowym rządzie Donalda Tuska.

„Sikorski jest pewniakiem na szefa MSZ. Potrzebujemy killera na stanowisku ministra spraw zagranicznych, żeby ścierał się z Andrzejem Dudą. Polityka zagraniczna znów będzie główną kompetencją rządu, a nie prezydenta” – mówi w rozmowie z „Wprost” informator portalu z Platformy Obywatelskiej.

Radosław Sikorski zaczynał karierę jako dziennikarz – freelancer dla różnych tytułów prasy brytyjskiej („The Spectator”, „The Observer”). W latach 1980. wyjechał do Afganistanu bo, jak sam stwierdził, chciał przyłączyć się do mudżahedinów. Zanim wszedł do polityki, był jeszcze korespondentem wojennym brytyjskiego „The Daily Telegraph” i amerykańskiego „National Review”. Publikował także w nowojorskim „The Wall Street Journal”.

Sikorski był wiceministrem obrony narodowej w rządzie Jana Olszewskiego, później wiceministrem spraw zagranicznych w rządzie Jerzego Buzka. Dzisiejszy polityk Platformy Obywatelskiej był także ministrem obrony narodowej w pierwszym rządzie Prawa i Sprawiedliwości. W czasie pierwszego rządu PO Sikorski został szefem MSZ. Gdy premierem została Ewa Kopacz, polityk objął stanowisko marszałka Sejmu.

W 2015 roku podał się do dymisji i rozpoczął pracę jako wykładowca na Uniwersytecie Harvarda. W 2019 roku został europosłem z list Koalicji Obywatelskiej.

Sikorski był także członkiem Komitetu Sterującego Grupy Bilderberg. Prywatnie jest mężem amerykańskiej dziennikarki o żydowskich korzeniach – Anne Applebaum.

Autorstwo: SG
Na podstawie: Wprost.pl
Zdjęcie: Martin Lahousse (CC BY-SA 3.0)
Źródło: NCzas.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Denisrozrabiaka 15.11.2023 19:44

    Swój chłop! Wspaniały uśmiech, ładnie ubrany, ciekawa historia życiowa, a ta z 2010 była spektakularna.

  2. pikpok 15.11.2023 22:46

    Anne Applebaum(wiadomego pochodzenia), co to reprezentowała “nas” na spotkaniach Grupy Bilderberg, zapewne będzie dumna ze swojego męża. Tylko czyje on interesy będzie reprezentował, bo raczej nie nasze.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.