Polskie agencje rekrutują pracowników z Ameryki Południowej

Opublikowano: 23.09.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 878

Oprócz Azji i Europy Wschodniej, polskie agencje pracy skupiają się obecnie na Ameryce Południowej w zakresie rekrutacji pracowników migrujących. Według Damiana Guzmana, wiceprezesa Gremi Personal, międzynarodowe agencje pracy specjalizujące się w rekrutacji pracowników dla polskich firm do niedawna rekrutowały głównie w Europie Wschodniej, ale ze względów geopolitycznych są zmuszone do angażowania pracowników także z Zachodu.

Zauważył, że oprócz mieszkańców sąsiada Polski, Ukrainy, agencje rekrutują głównie pracowników z krajów Azji Środkowej (Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan, Turkmenistan i Uzbekistan) oraz spoza niej (Indonezja, Filipiny, Wietnam, Indie, Bangladesz, Nepal i Pakistan). Obecnie Gremi Personal rozpoczął poszukiwania pracowników w Malezji oraz dwóch krajach Ameryki Południowej: Peru i Kolumbii.

Guzman dodał, że spowodowany wojną brak nowej siły roboczej z Ukrainy zmusił polskich pracodawców do przyzwyczajenia się do myśli, że pracownicy fizyczni w ich firmach będą pochodzić z krajów odmiennych kulturowo. „Wystarczy jedno pozytywne doświadczenie z zatrudnieniem innej narodowości, niż dotychczas zatrudniona, żeby pracodawcy otwierali się na kolejne”.

Dyrektor departamentu rekrutacji międzynarodowych Gremi Personal Anna Dzhobolda powiedziała: „Testujemy różne narodowości w różnych obszarach. Nie można jednak powiedzieć, że jakaś narodowość monopolizuje jedną branżę. Zatrudniamy ich i w przemyśle mięsnym, przetwórstwie rybnym, ale też w logistyce i firmach technologicznych”.

Polska ma jeden z najniższych wskaźników bezrobocia spośród krajów wchodzących w skład Unii Europejskiej. W lipcu 2022 roku stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 4,9 procent.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: „Filary Biznesu”
Autorstwo: MediaNarodowe.com

4

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. AlbertW41 24.09.2022 04:56

    Kolejny eksperyent na narodzie polskim, czyli ciag dalszy mieszania ludzi aby latwiej nimi rxadzic. Sprowadzac pracownika fizycznego z drugiej polkuli? Przeciez oni juz raczej tam juz nie wroca a wrecz przeciwnie sprowadza swoje rodziny i kazdemu trzeba dac 500+. A ja myslalem ze oni przyjechali do nas do pracy a nie sie rozmnazac!
    Mysle ze nalezy sprowadzic politykow zza granicy aby wymienic nasz rzad bo dobrze to on nie rzadzi.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.