Polski żołnierz został ranny pod polsko-białoruską granicą

Opublikowano: 12.12.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1302

Jak poinformowała Straż Graniczna, w wyniku próby szturmu polsko-białoruskiej granicy ranny został polski żołnierz, którego trafiono kamieniem w twarz.

„Dzisiaj na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Czeremsze grupa 55 agresywnych osób forsowała granicę. Jeden żołnierz Wojska Polskiego został trafiony kamieniem w twarz, na miejscu udzielono mu pomocy przedmedycznej” – poinformowała Straż Graniczna za pośrednictwem „Twittera”. Jak przekazała rzecznik SG por. Anna Michalska, przebywający po stronie białoruskiej migranci podchodzą pod ogrodzenie, rzucają kamieniami, przerzucają przez concertinę kładki.

„Wszystko odbywa się pod nadzorem służb białoruskich” – dodała przedstawicielka SG.

Tymczasem irackie władze ewakuowały ponad 3,5 tys. migrantów z polsko-białoruskiej granicy – poinformował w niedzielę rzecznik irackiego MSZ Ahmed As-Sahaf. „Do tej pory ministerstwu udało się zorganizować dziewięć lotów z Mińska” – powiedział As-Sahaf, cytowany przez iracką agencję informacyjną INA. Jak dodał, do Iraku dobrowolnie powróciło 3556 migrantów, którzy utknęli na białorusko-polskiej granicy.

Jak informuje „Sputnik Białoruś”, zaplanowany na dziś kolejny rejs z Mińska do Iraku został odwołany. Anulowanie lotu potwierdziło lotnisko w Mińsku, nie podano jednak przyczyny jego odwołania. Nie podano także informacji, kiedy odbędzie się kolejny lot do Iraku.

Źródło: pl.SputnikNews.com [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.