Polski ambasador solidaryzuje się z Izraelem

Opublikowano: 15.11.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 9

Ambasador Polski w Izraelu, Marek Magierowski, postanowił potępić działania Palestyńczyków ze Strefy Gazy i wyrazić solidarność ze stroną izraelską, pisząc o palestyńskim ostrzale południowej części państwa syjonistycznego. Dyplomata nie wspomniał jednak, że najnowszą przyczyną pogłębienia się trwającego od kilku miesięcy kryzysu palestyńsko-izraelskiego jest działalność izraelskiego wojska, które chciało przy pomocy swoich prowokatorów przeniknąć na terytoria palestyńskie.

Magierowski jako przedstawiciel naszego państwa w Izraelu zasłynął jak dotąd głównie publikacją filmików na Twitterze, mających wzbudzać sympatię Żydów wobec naszego kraju. Obecnie postanowił jednak zająć się poważniejszymi sprawami, dlatego napisał w poniedziałek o “kolejnej salwie rakiet wystrzelonych przeciwko celom cywilnym w południowym Izraelu”, a także potępił „ten akt terroru” wyrażając solidarność z najważniejszymi politykami państwa syjonistycznego.

Co prawda dyplomata uczynił to na swoim prywatnym koncie, nie zaś na tym należącym do Ambasady Polski w Tel Awiwie, lecz i tak wypowiedział się w imieniu naszego państwa. To tymczasem oznacza, że zerwał on z dotychczasową praktyką Unii Europejskiej oraz naszego kraju, polegającą na zachowaniu dystansu do obu stron konfliktu i utrzymywania poprawnych relacji zarówno z Izraelem, jak i Autonomią Palestyńską. Z tego powodu sprawie ma przyjrzeć się Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Jednoznaczne opowiedzenie się po stronie syjonistów oznacza dodatkowo, iż Magierowski mimo urzędowania w Izraelu wie niewiele na temat izraelsko-palestyńskich relacji, lub co gorsza nie liczy się z faktami. Prawda na temat kolejnej odsłony kryzysu w regionie wiąże się bowiem nie tylko z trwającą od wielu lat blokadą Strefy Gazy, ale także z niedzielną próbą przeniknięcia izraelskich żołnierzy na terytoria palestyńskie, aby mogli oni unicestwić liderów zbrojnego skrzydła ruchu oporu Hamas.

Na podstawie: WP.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Yolka Yolka
Użytkownik
Yolka Yolka

Czemu to zawsze Żyd poszkodowany? wszędzie widzą antysemityzm,nienawiść do nich…A co z samymi Żydami? Najbardziej rasistowski naród na ziemi! Goje ,to dla nich podludzie.
Okupują tereny palestyńskie od 1948 roku,strzelają do muzułmanów,zabraniają im podróżować (Palestynczycy chcący wyrobić sobie paszporty muszą się udać do sąsiedniej Jordanii).kształcić się….Tak sobie urobili polityków,że z ręki im jedzą-aż przykre!

Kain
Użytkownik
Kain

Do dymisji kolesia co on sie kurde wypowiada w moim imieniu i państwa polskiego – żenada lizodup izraelski!

kopydlok
Użytkownik
kopydlok

Założę się, że Magierowski trzyma palec w dupie tego tłuściocha i stąd ten wyraz dumy na jego twarzy. Tfuuu….

emigrant001
Użytkownik
emigrant001

gwoli ścisłości tytuł powinien brzmieć polskojęzyczny rząd, ale pewnie będzie, że się czepiam.