Polska stworzyła mniejszość blokującą ACTA2

Opublikowano: 19.01.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Publikacje WM, Świat komputerów, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2239

Według informacji pochodzących z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polska stworzyła mniejszość blokującą, dzięki czemu dyrektywa nazywana potocznie ACTA2 przesunięta została do dalszych negocjacji!

Możliwe, że to efekt działań ruchu Stop ACTA2, który w listach otwartych do rządu i podczas protestów domagał się, aby reprezentanci Polski blokowali cenzurę na poziomie Rady Europy. Potwierdzeniem tej tezy mogą być pozytywne doniesienia na “Twitterze” pochodzące od Ministra Pawła Lewandowskiego.

Negocjacje zostały odwleczone. Nadal jest szansa na usunięcie cenzorskich elementów dyrektywy lub jej całkowite odrzucenie.

Miejmy nadzieję, że Polska znów staje się liderem w Europie, jeśli chodzi o blokowanie niebezpiecznych przepisów, które mogą mieć bezpośrednie przełożenie na funkcjonowanie przestrzeni cyfrowej, a nie zagrywka przedwyborcza, czyli odwlekanie kontrowersyjnej sprawy ACTA2 na czas po wyborach.

Ruch Stop ACTA2 apeluje: “Musimy naciskać teraz! Coraz więcej krajów i coraz więcej instytucji opowiada się PRZECIWKO artykułom 11 oraz 13. Pozycja lobbystów jest coraz mocniej zagrożona.”

Na podstawie: StopACTA2.org
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. kuralol 19.01.2019 11:38
  2. skrzypkima 19.01.2019 22:58

    Łoł! Niesamowite!
    Chyba pierwszy raz w historii nasi europarlamentarzyści do czegoś się przydali!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.