PE dał służbom specjalnym prawo blokowania stron internetowych

Opublikowano: 01.05.2021 | Kategorie: Prawo, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2269

Rozporządzenie TERREG, regulujące postępowanie z treściami o charakterze terrorystycznymi w sieci, zostało ostatecznie przyjęte przez Parlament Europejski. Niestety Unia wylała dziecko z kąpielą.

TERREG pozwoli organom odpowiedzialnym za walkę z terroryzmem – jak polska Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego – bez uprzedniej zgody sądu decydować o usunięciu w sieci treści o charakterze terrorystycznym (upolitycznione służby będą o tym decydować arbitralnie, według własnego widzimisię, bez jakiejkolwiek kontroli – przypis WM).

Szykujcie się też na więcej automatycznych filtrów treści. Jest również ryzyko nadużywania uprawnień do tłumienia krytyki z zagranicy, w krajach, w których zagrożona jest praworządność.

Szczegółową analizę rozporządzenia TERREG znajdziecie TUTAJ.

Źródło: Panoptykon.org


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. pikpok 01.05.2021 20:20

    No to jesteśmy w czarnej dupie z 5G .

  2. rici 01.05.2021 22:34

    Nie wiem jak wy ale ja juz nie moge wejsc np. na Media Narodowe, czy na Wolna Polske.
    Cos czuje przez skore ze niedlugo tutaj tez nie bedzie mozna wejsc.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.