Polska państwem policyjnym

Opublikowano: 27.08.2011 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 518

Jest źle, a będzie jeszcze gorzej.

Rząd szykuje nam kolejną niespodziankę: ekspresową ustawę o zwiększeniu uprawnień policji pod płaszczykiem dopasowania naszych przepisów do norm unijnych w kwestii współpracy przy zwalczaniu przestępczości.

Ustawa, którą szykuje rząd, daje policji o wiele większe prerogatywy, niż jest to w innych krajach.

Policja, na mocy tej ustawy, będzie mogła wnioskować o założenie podsłuchów osobom krytykującym konstytucyjne organy państwa,ba wręcz osoby podejrzane o działanie na szkodę środowiska, będzie mogła kontrolować nasze rachunki bankowe i maklerskie – powód się znajdzie zawsze.

Opracowanie (usunięto komentarze): grazss
Źródło: Nowy Ekran


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. che 27.08.2011 07:53

  Cóż, chyba trzeba będzie jednak zagłosować na tą “wolność i demokrację” przy pomocy koktajli Mołotowa : http://www.google.pl/search?client=opera&rls=pl&q=koktajl+mo%C5%82otowa&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

 2. mirkowski 27.08.2011 08:51

  Czyli powrót “starych, dobrych lat” lecz w nowej oprawie, jest pewniejszy niż złapanie grypy poprzez całowanie się z dziewczyną chorą na takową chorobę. Apeluję do wszystkich ludzi wolych duchem i umysłem, by zaczeli używać alegorii w opisywaniu stanu rzeczy w Polsce, tak jak to robili muzycy za “tamtych” lat, celem ominięca cenzury.

 3. manchester U 27.08.2011 10:41

  W dziedzinie inwigilacji i ucisku dopasowujemy sie do norm UNIJNYCH więc może dopasujemy sie do tych norm w dziedzinie socjalnej lub płacowej…

 4. falcon_millenium 27.08.2011 11:01

  Ale muszą robić w pory od tych ich przekrętów, że tak się obstawiają ustawami.. i policją.. wydaje mi się, że znacznie zwiększyła się ilość pewnych osób – nieoficjalnych…

 5. LeeFu 27.08.2011 12:15

  (Komentarz usunięty – naruszenie regulaminu punkt 7.)

 6. pkordian 28.08.2011 08:32

  Bardzo dużo na sumieniu mają, policja już dawno nie jest służbą dla obywatela. hitlerowskie metody i brak moralności, to jest w obecnej chwili ideał policjanta obecnego rządu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.