Policjanci rozpoczęli strajk włoski

Opublikowano: 01.09.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 955

W czwartek 30 sierpnia do komend i posterunków dotarła szczegółowa, 11-punktowa instrukcja dotycząca metod przeprowadzania strajku włoskiego. Przygotował ją Komitet Protestacyjny Zarządu Głównego NSZZ Policjantów. Teraz dopiero akcja mundurowych wejdzie na realnie odczuwalny poziom uciążliwości.

Koniec z używaniem prywatnych telefonów, koniec z koloryzowaniem statystyk i sztucznym napędzaniem czasu reakcji na zgłoszenie tak, aby statystycznie nie przekraczał on dziewięciu minut. Koniec z udawaniem, że radiostacje działają, a radiowozy nie mają usterek technicznych (z ostatniej kontroli NIK wynikało, że co drugi powinien być wycofany z użytku). Koniec z pobieżnymi czynnościami operacyjno-rozpoznawczymi. Strajk policjantów wchodzi na nowy etap: wszystkie czynności będą wykonywać skrupulatnie i za pomocą jedynie służbowego sprzętu. Takie zalecenia znalazły się w instrukcji przesłanej przez „górę” związków zawodowych.

Komórki służbowe są w polskiej Policji niczym czterolistna koniczyna. Patrole oraz oficerowie dyżurni powinni teoretycznie komunikować się przez radiostacje. Ale to bywa problem: “Bez prywatnych telefonów policja nie istnieje. Radiostacje w wielu miejscach nie działają. Są województwa, gdzie używa się kilku różnych systemów łączności radiowej i policjanci z sąsiednich jednostek nie porozmawiają przez radio, tylko przez prywatne telefony. A służbowe komórki to rzadkość” – policjant z łódzkiego wyjaśnił dziennikarzom TVN24, dlaczego schowanie do kieszeni prywatnych telefonów „rozłoży” łączność w całym kraju.

Podobnie będzie z radiowozami, które są w rozsypce. Ale MSW zwiększyło rozporządzeniem limit przejechanych kilometrów i dzięki temu te radiowozy, które NIK określiła jako niezdatne do użytku, znowu są „w obiegu”. Policjanci dostali zalecenie, aby „zgłaszać wszystkie wątpliwości dotyczące stanu technicznego” pojazdów.

Ponadto mają „wykazywać się” skrupulatnością przy zgłoszeniach kolizji, a już zupełnie priorytetowo traktować sprawy dotyczące dopalaczy. Nagła skrupulatność i przywiązanie do procedur sparaliżuje interwencje policji na wiele godzin.

W tym tygodniu szefowie związków mundurówki chcieli rozmawiać z Mateuszem Morawieckim. Kiedy jednak pojawili się pod Kancelarią Premiera, odesłano ich do Jarosława Zielińskiego. Poczuli się dotknięci.

“Wrócimy do premiera w wiele tysięcy. Demonstrować będziemy najpewniej jeszcze we wrześniu” – zapowiedział szef związków policyjnych Rafał Jankowski.

Policjanci domagają się podwyżek w wysokości 700 zł oraz zmian w przepisach emerytalnych. Razem z nimi protestują inne mundurówki pominięte przy podwyżkach (m.in. Straż Pożarna i Służba Więzienna). Mają żal, że o wiele wyższe wynagrodzenia postanowiono przyznać służbom specjalnym m.in. CBA, ABW i SOP. Ogólnopolski protest policji trwa od 10 lipca. 22 września policjanci pójdą przez Warszawę w wielkim marszu protestacyjnym OPZZ dotyczącym podwyżek w budżetówce.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. polach 01.09.2018 12:35

  Policja na wstępie powinna wypowiedzieć posłuszeństwo , okupacyjnemu “rządowi” który ich wykorzystuje do kryminalizacji ludzi młodych np; palących konopie, dalej do pobierania “podatków” które nazywają przewrotnie mandatami np; za brak pasów, świateł czy inne brednie wymyślone przez jakiegoś idiotę i takich absurdów można by wymienić sporo.Dziś policja nie pracuje zwykle dla nas, a prawdziwi policjanci jada do Anglii pracować a do policji u nas się zatrudnia ludzi co się nie nadają do takiej służby społecznej, są po prostu ogłupionymi chamami albo cwaniakami z odznaką.
  Oczywiście są jeszcze prawdziwi policjanci i szanuję takich bo w strukturach gdzie są, na bank jest im trudno pracować, gdyż widzą obowiązują układy i wałki na każdym lvl hierarchii władzy.
  Osobiście znam cwaniaka typa co przekupił ludzi z komisariatu pod Krakowem, i stworzył z nimi teatrzyk przeciw “żonie” którą wyrzucił z domu w zimie, od trójki dzieci- a policja nic mimo że tam jest zameldowana, do tego będąc z nimi w tym domu, nie pozwolono jej zabrać własnych rzeczy, przy nich cwaniak wyrywał jej rzeczy a oni zero reakcji…
  Kiedy ludzie zrozumieją że policja ich przed nikim i niczym nie obroni?dopóki nie zostania oczyszczona z łapówkarzy…od komendanta zaczynając.

 2. 8pasanger 02.09.2018 02:22

  PiS może nie wygrać wyborów?Gliniarnia po biciu ludzi zaczyna kombinować jak się wybielić z wysługiwania się brunatnym draniom.Jakaś 1/3 (to skromny rachunek) nadaje się tylko do dyscyplinarki ze służby.Ilu znacie uczciwych policjantów?No właśnie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.