Policjanci przez lata przywłaszczali pieniądze z przestępstw?

Opublikowano: 13.02.2024 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2027

Policjanci z Limanowej w województwie małopolskim są oskarżeni o przywłaszczanie sobie pieniędzy, które rekwirowali przestępcom.

Jak informuje portal Onet.pl, funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych weszli do Komendy Powiatowej Policji w Limanowej i zabezpieczyli dokumenty dotyczące śledztw prowadzonych przez lokalnych stróżów prawa.

Lokalny portal DTS24.pl donosi, powołując się na słowa prok. Sylwii Lenart-Cabały, że mundurowi z BSW działali na zlecenie prokuratury. Chodzi o zgłoszone w zeszłym roku zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Policjanci z Limanowej mieli według zgłoszenia przywłaszczać sobie pieniądze, które rekwirowali przestępcom.

„Onet podaje”, że na „Facebooku” pojawiły się także wpisy, które opisywały zjawisko defraudacji pieniędzy, którego mieli dopuszczać się lokalni policjanci. Limanowscy stróże prawa mieli m.in. rekwirować przestępcom pieniądze, ale w dokumentach zapisywać jedynie cześć kwoty, a resztę sobie przywłaszczać.

Proceder ten miał trwać przez długie lata. Prok. Sylwia Lenart-Cabała potwierdza, że śledztwo jest już w toku. Śledczy badają, czy doszło do niedopełnienia obowiązków lub przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego (art. 231 „Kodeksu karnego”).

Autorstwo: SG
Na podstawie: Onet.pl, DTS24.pl, O2.pl
Źródło: NCzas.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 13.02.2024 20:24

    Jak te resorty w końcu przejmą Ukry, to takie zachowania staną się nową ,,normą,,…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.