Policja zablokowała patriotyczną oprawę kibiców Lechii

Opublikowano: 15.12.2017 | Kategorie: Kultura i sport, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 366

Przedwczorajszy mecz piłkarskiej ekstraklasy w Gdańsku miał być nie tylko kolejnym ligowym spotkaniem, lecz również lekcją historii dla najmłodszych kibiców miejscowej Lechii, którzy otrzymali z tej okazji kilkaset darmowych biletów. Patriotyczna oprawa przypominająca o rocznicy wprowadzenia Stanu Wojennego nie została jednak zaprezentowana, ponieważ uniemożliwiła to lokalna policja blokująca magazyn znajdujący się na stadionie, chociaż zgodnie z prawem może ona wejść na teren obiektu tylko po wezwaniu ze strony organizatora.

W ostatnich dniach mecz ekstraklasy pomiędzy Lechią Gdańsk i Pogonią Szczecin reklamowano jako lekcję historii, a kibice gdańskiego klubu przez kilka dni przygotowywali sektorówki z antykomunistycznymi hasłami mającymi upamiętnić kolejną rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego z dnia 13 grudnia 1981 roku. O tej tragicznej dla polskiego narodu dacie chciano przypomnieć przede wszystkim najmłodszym fanom Lechii, stąd dla zorganizowanych grup przeznaczono kilkaset darmowych wejściówek.

Ostatecznie oprawa nie została jednak zaprezentowana, bowiem na dwie godziny przed meczem kilkunastu policjantów ustawiło się przed wejściem do magazynu, w którym znajdowały się wspomniane sektorówki. Funkcjonariusze nie dopuścili więc do wyniesienia owoców pracy najbardziej zaangażowanych fanów Lechii, a dodatkowo nie opuścili oni stadionu w Gdańsku mimo otrzymania pisma od organizatora meczu, choć zgodnie z prawem mogą oni wejść na obiekt tylko po wezwaniu z jego strony.

Gdańscy kibice dali upust swoim emocjom podczas meczu dobitnie informując o swoim podejściu do zachowania gdańskiej prewencji, zaś niewielka część oprawy została zaprezentowana tylko na sektorze rodzinnym.

Na podstawie: RadioGdansk.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o