Policja w domu lidera nacjonalistycznej frakcji AfD

Opublikowano: 25.05.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 955

Niemiecka policja w weekend dokonała przeszukania w domu Björna Höcke, lidera nacjonalistycznej frakcji Alternatywy dla Niemiec. Działania funkcjonariuszy miały związek z rzekomym podżeganiem do nienawiści. Höcke miał bowiem udostępniać zdjęcia szefowej jednej z organizacji zajmujących się przemytem imigrantów.

Höcke to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polityków Alternatywy dla Niemiec (AfD), niezwykle często atakowany przez tamtejsze lewicowo-liberalne media. Obecnie jest szefem struktur Alternatywy w landzie Turyngii, z kolei wcześniej przewodził wewnątrzpartyjnej frakcji „Der Flügel”. Została ona jednak rozwiązana z powodu zainteresowania ze strony Federalnego Urzędu Ochrony Konstytucji.

Służby nie zamierzają z tego powodu rezygnować z represjonowania niemieckich nacjonalistów. W minioną sobotę w domu Höcke odbyło się policyjne przeszukanie. Poseł do landtagu Turyngii od grudnia ubiegłego roku nie ma immunitetu, który został mu uchylony w związku ze śledztwem prowadzonym przez prokuraturę. Chodzi o rzekome podżeganie przez Höcke do nienawiści.

Polityk AfD zamieszczał bowiem na swoich kontach w mediach społecznościowych zdjęcia Caroli Rackete, szefowej jednej z organizacji „praw człowieka”, zajmującej się de facto przemytem imigrantów na terytorium Unii Europejskiej. Fotografia była opatrzona podpisem „sprowadziłam tortury, przemoc seksualną, handel ludźmi i morderstwa”, dlatego zdaniem prokuratury wszyscy „uchodźcy” mieli zostać nazwani przez samorządowca przestępcami.

Samo AfD uważa, że przeszukanie w domu jednego z partyjnych liderów jest elementem walki z wolnością słowa, a także nadużywaniem wymiaru sprawiedliwości do zakazywania głoszenia poglądów politycznych. Alternatywa zapowiedziała jednocześnie wsparcie wszystkich działań, które mają na celu udowodnienie niekonstytucyjnych działań prokuratury poprzez powazną ingerencję w prywatność rodziny Höcke.

Na podstawie: sueddeutsche.de, nzz.ch, friatider.se
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.