Policja szykuje szturm na buddyjską świątynię

Opublikowano: 10.12.2015 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 727

Szef południowokoreańskiej policji, Kang Sin-myeong zapowiedział 8 grudnia szturm na buddyjską świątynię, w której od 16 listopada ukrywa się Han Sang-gyun – przewodniczący Koreańskiej Konfederacji Związków Zawodowych (KCTU).

Związkowiec schronił się w świątyni w centrum Seulu po tym, jak policja wystawiła za nim list gończy. Han jest oskarżony o organizowanie antyrządowych protestów, które zakończyły się zamieszkami i walkami ulicznymi. 14 listopada w stolicy Korei odbyła się demonstracja przeciwko rządowym planom deregulacji prawa pracy oraz podpisania Partnerstwa Transpacyficznego (TPP – umowy handlowo-inwestycyjnej pomiędzy USA a jedenastoma państwami regionu Azji i Pacyfiku). W demonstracji wzięło udział 60 tys. osób i był to największy protest uliczny w Korei Południowej od wielu lat. Na skutek starć z policją 10 demonstrantów zostało rannych; 51 osób aresztowano.

Han Sang-gyun zapowiedział wczoraj, że nie opuści świątyni, dopóki projektowana reforma prawa pracy nie zostanie wycofana ze Zgromadzenia Narodowego. Szef policji określił jego zachowanie jako „naigrywanie się z władz publicznych” i dał liderowi KCTU 24 godziny na oddanie się w ręce policji – w przeciwnym wypadku „rozważy sięgnięcie po inne środki”.

Rządząca samodzielnie Koreą Południową konserwatywno-liberalna partia Saenuri zapowiedziała w tym roku pakiet reform obejmujący m.in.: liberalizację przepisów o zwolnieniach, ułatwienia w korzystaniu przez pracodawców z agencji pracy tymczasowej i innych form elastycznego zatrudnienia oraz uelastycznienie płac. Portal Foreign Policy In Focus określa tę reformę jako „zwiększającą elastyczność rynku pracy w stopniu nie znanym od lat 1990.”, kiedy to Korea Południowa wdrożyła plany dostosowania strukturalnego narzucone przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Rząd przedstawia radykalne plany zmian w prawie pracy jako konieczny element przygotowania do liberalizacji handlu w ramach porozumienia TPP. Reformy budzą sprzeciw związków zawodowych, organizacji rolniczych i organizacji społecznych.

Autorstwo: JG
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.