Podstawowy problem Białorusi

Opublikowano: 01.08.2021 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 674

Najważniejsze jest, by była niezależnym państwem, a przecież Putin uważa, że powinna stać się częścią Rosji. Jak więc mu wytłumaczyć, że w jego interesie, TAK, w jego interesie jest, by Białoruś nie weszła w skład Federacji Rosyjskiej, a tylko była z nią w jakiejś mierze skonfederowana?

Opinie

Na Komsomolskim Jeziorem w Mińsku, gdzie się byczę na słońcu i pluskam w wodzie, spotkałem dwóch robotników budowlanych. Zapytałem ich czy są za połączeniem z Rosją. Powiedzieli, że nie bo oczywiście takie połączenie jest w interesie Rosji, a nie Białorusi. Myślę, że podobnego zdania jest 82% obywateli Białorusi. Ponadto twierdzili, że zaczną przyjeżdżać różni Tadżykistańczycy, Uzarbeńcy itd.

Nasi za kratkami

Jak wiadomo pani Angelika Borys prezeska Związku Polaków oraz członek Rady Związku pan Andrzej Poczobut od ponad 4 miesięcy siedzieli przez pewien czas w Mińsku, w tym samym więzieniu, gdzie siedział w końcu XIX marszałek Piłsudski i siedzą nawet bez formalnego aktu oskarżenia, a zarzut jest “celowe działania, mające na celu podżeganie do wrogości na tle rasowym, narodowościowym, religijnym lub innym socjalnym”..

Andrzej Poczobut może już przyjmować listy w języku polskim nawet z zagranicy więc można doń pisać adresując — Andrzej Poczobut — Tiurma Żłobin- Białoruś.

Co na ten moment?

Jak nam wiadomo zarówno pan Latuszka jak i pani Ciechanowicz odwiedzają różne kraje i robią wokół siebie jakieś imprezy.

Teraz ta pani przybywa w USA, gdzie robi różne spotkania i co ciekawe złożyła kwiaty w Washingtonie pod pomnikiem… Kościuszki, którego określa TV Bielsat jako bohatera Polsku, USA i… Białorusi.

Ciekawe, 3 maja kilka lat temu sugerowałem miejscowym Białorusinom w Chicago, by z Polakami składali kwiaty pod pomnikiem Kościuszki i większość z nich była przeciwko temu.

Niestety, panie Ciechanowska i Latuszka zapominają, że trzeba mieć program na moment gdy w wyniku nieznanych dziś wypadków Cygański Baron wraz z synami odleci do Emiratów. Co wtedy trzeba będzie robić trzeba się teraz zastanowić i najlepiej, by zrobić jakąś konferencję, by taki plan stworzyć.

Z Mińska

Dawno nie byłem w Toronto więc nie mogę dokładnie porównywać do tego co się widzi na ulicach Mińska. W każdym razie wiele ładnych kiecek, szczególnie długich powiewnych, a też moc króciutkich, najmniej chyba średniej długości.

Też sporo jeansów, oczywiście podartych, a moc ludzi na ulicach nosi mini plecaki i czapki basebolówki oraz T‑shirty z różnymi, głównie angielskimi napisami.

Moc ludzi wyjeżdża na wieś, gdzie są ich rodzice i tam też podrzuca swoje pociechy.

Miasto jest czyste, stale widzi się ekipy zbierające śmieci z ulic i z pojemników, a po ulicach jeżdżą polewaczki. W każdym razie jest już nie tak upalnie, ale nieparno. Obywatele piją moc „soft drink”, oprócz lokalnego kwasu chlebowego oraz jakiegoś połączenia cytryny z głogiem.

Oprócz kilku ośrodków dla kąpieli jest jeszcze wiele w Mińsku „dużych oczek wodnych”, które nie są przystosowane do tego.

Zasadniczo mamy w Mińsku wszelkie zdobycze nowoczesnej techniki. Więc rowery i elektryczne hulajnogi na wynajem, jest pełno bankomatów i oczywiście wszędzie można płacić kartami Visa i MasterCard.

Ponadto pod jednym względem stoimy wyżej. Na rynku Komarówka i innych podobnych można kupić świeże jarzyny, owoce, jagody leśne, grzyby, ale też niepasteryzowane świeże mleko.

Proces

Pan Babaryka były bankier i kandydat na prezydenta został skazany na 14 lat pudła. Pytanie czy wyrok oddaje sprawiedliwość, bo jak długo popełniał przestępstwa to dlaczego go aresztowano dopiero gdy stanął do wyborów i miał spore wzięcie?

Rewanż Łukaszenki

Kołchoźnik wpadł na „wspaniały” pomysł zrobić EU kuku i zarobić moc forsy. Samolotami z Bagdadu przylatują Arabowie. Znajdują pośredników i za 1500 E, oczywiście bez kłopotu ze strony białoruskich pograniczników, przedostają się na Litwę, Łotwę lub Polskę. 23 lipca na granicy z Polską zatrzymano 54 nielegałów a na granicy z Litwą 73, którzy „jakoś” na Białoruś przybyli.

Litwa ma już ponad 1800 „gości” i prosiła o pomoc z UE, która już dostarczyła jej sprzętu do uszczelnienia granicy za 6 mln euro.

Złe sygnały

Że jest bieda świadczy moc wyprzedaży w sklepach i fakt, że na ukrytym Rynku Komarowka co najmniej 10% stoisk jest wolnych, a dawniej nie tylko płacono moc za takie stoisko, ale dawano spore łapówki, by takie stoisko dostać.

Brak chętnych

Okazuje się, że na różne dobrze płatne posady w MSW Białorusi jest mniej niż połowa chętnych a na dodatek jakość kandydatów na pracę jest słaba. Dodać trzeba, że na 1000 obywateli u nas jest najwięcej policjantów,

Chyba słuszna decyzja

Okazuje się, że Gorbaczow chciał oddać Polsce Lwów, który w ramach Jałty miał przypaść Polsce. Zablokowali to Geremka i Michnik. Myślę, że to rzadka dobra decyzja, bo byśmy wzięli z terenem i budynkami moc ukraińskich nacjonalistów, którzy ubóstwiają Banderę i jego złoczyńców.

Sprawy żydowskie

W książce pana Korbońskiego znalazłem ciekawe porównanie. Okazuje się, że Niemcy zamordowali za pomoc Żydom co najmniej 2300 Polaków, a tylko jednego Francuza. Na dodatek okazuje się, że Żyd, który przez pewien czas władał polskimi archiwami kazał zniszczyć sporą ilość wspomnień rodaków, jak ich Polacy przechowywali, bo twierdził, że to „nieważne” materiały.

Autorstwo: Aleksander Pruszyński
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 2,33 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o