Pod Petersburgiem odkryto prywatne więzienie i krematorium

Opublikowano: 20.07.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1247

Dziennikarze rosyjskiego portalu 47news opublikowali nagranie wideo z „prywatnego więzienia”, które służby odkryły w obwodzie leningradzkim. Na nagraniu widać opuszczony na wpół rozebrany dom, pod którym znajduje się podziemny bunkier. Wewnątrz był rzekomo parking, pomieszczenia recepcyjne, posterunek ochrony oraz cele z umywalkami, toaletami i łóżkami piętrowymi. Dziennikarze twierdzą, że do budynku był doprowadzony prąd i woda.

Wcześniej w mediach pojawiły się doniesienia o „podziemnym więzieniu” na opuszczonym osiedlu domków letniskowych Nowy Petersburg w osadzie Agałatowskoje w rejonie wsiewołożskim. W różnych okresach mieszkał tam były pracownik FSIN i inna osoba prywatna. To potężny betonowy bunkier, głęboko wkopany w ziemię, w którym urządzono zakamuflowany wjazd dla samochodów i gdzie odkryto cele z pryczami więziennymi, toaletami i miejscami dla strażników. Obiekt został zbudowany 10 lat temu. Koszt według ówczesnych cen to od pół miliona do miliona dolarów. Zamawiający nie zostali do tej pory ustaleni, dziś działka i pozostałości domu są własnością nominalnego właściciela.

Źródło w strukturach siłowych poinformowało Sputnika, że organy ścigania odkryły „prywatne więzienie” już w 2019 roku. Pomieszczenia i działka zostały wcześniej zbadane przez śledczych.

Dziennikarze opublikowali także informacje o pobliskim krematorium wkopanym w ziemię – betonowych kręgach studni, wciągarce, piecu i resztkach węgla. Materiał zawiera nazwiska pierwszych właścicieli tego obiektu – zmarłego już szefa oddziału operacyjnego aresztu śledczego w Petersburgu oraz Rosjanina, który zmienił nazwisko na Escobar.

Praktycznie po sam dach zasypano piachem i ziemią dom w obwodzie leningradzkim, pod którym znaleziono „prywatne więzienie”. Mieszkająca po sąsiedzku kobieta powiedziała, że prace zaczęły się po południu. „Gdy tylko pojawiły się doniesienia o tej działce, przyjechał sprzęt” – dodała. Kobieta uważa też, że funkcjonariusze organów ścigania dowiedzieli się o bunkrze prawie półtora roku temu, czyli na długo przed doniesieniami medialnymi.

Ciężki sprzęt przerzucał ziemię i piasek w kierunku frontu domu. W ten sposób wejście do jego podziemnej części zostało zasypane. Teren wygląda na zaniedbany, ziemia została przekopana, w rowach stoi woda. Działka nie jest ogrodzona. Ludzie już zaczęli tu przyjeżdżać, aby popatrzeć na nową „atrakcję”.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 3,83 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o