PiS odpuścił Warszawie

Opublikowano: 30.04.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2

– Projekt dotyczący metropolii warszawskiej zostanie wycofany, w piątek pismo w tej sprawie skierowane zostanie do marszałka Sejmu – poinformował Jacek Sasin. Poseł będący twarzą projektu PiS, który miał spowodować, że warszawiakami byliby mieszkańcy Wieliszewa, Milanówka a nawet Błonia.

Pod koniec stycznia do Sejmu trafił projekt ustawy zakładającej, że Warszawa stałaby się metropolitalną jednostką samorządu terytorialnego, obejmującą ponad 30 gmin. Przeciwko temu pomysłowi protestowali zarówno mieszkańcy Warszawy, jak i wymienionych w projekcie gmin. Wszyscy wiedzieli, że są to zabiegi mające spowodować, by niepopularny w stolicy PiS dzięki kombinacjom geograficznym, zdołał uzyskać władzę w stolicy.

26 marca odbyło się w gminie Legionowo referendum, w którym 94,27 proc. mieszkańców powiedziało „nie” przyłączeniu ich gminy do metropolii warszawskiej. Kolejne referenda miały być w maju i czerwcu w Błoniu, Babicach Starych, Nieporęcie, Konstancinie-Jeziornej, Wieliszewie, Michałowicach, Izabelinie, Piasecznie, Podkowie Leśnej, Milanówku, Józefowie, Ożarowie Mazowieckim.

Dziś Jacek Sasin zapowiedział wycofanie projektu ustawy z Sejmu. Oczywiście informację tę obudował opowieściami, że to nie koniec.

Projekt powinien być w dalszym ciągu konsultowany, dyskutowany. Projekt, czy sama idea w tej chwili metropolii warszawskiej, tego jak ona powinna być skonstruowana – mówił poseł PiS.

Opowiadał też, że do decyzji o wycofaniu projektu doszło dlatego, że podczas konsultacji społecznych „pojawiło się bardzo wiele pytań”.

– Dlatego podjęliśmy decyzję jako wnioskodawcy, żeby ten projekt wycofać w tej chwili z parlamentu, dzisiaj takie pismo do pana marszałka ws. wycofania projektu poselskiego będzie skierowane – rzekł Sasin, usiłując słowami przekuć swoją porażkę w – przynajmniej – remis.

Autorstwo: TJ
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Waldorfus
Użytkownik

Cela Prokreacja: Seryjny samobójca a zbiorowy samobójca

Żeby się o tym przekonać, wystarczy wpisać w Google „PiS sondaże”. Wyniki wyszukiwarki Google mówią same za siebie: z góry do dołu same TVN-y, Wirtualne Polski, Onety, Interie, Wyborcze… Ale konserwatywny PiS razem ze swoim uśmiechniętym zadowolonym z siebie posłem Suskim, wie co robi… Sondaże lecą PiS-owi na głowę, w niektórych sondażowniach PiS już przegrywa z PO, ale poseł Suski, jest dalej zadowolony…: – Wy głupki! To my wynaleźliśmy 500+!… Będzie nas teraz coraz więcej, i dbając o politykę historyczną, będziemy mieli siłę, siłę w narodzie, aby rozprawić się z nowoczesną techniką!!! Zlikwidujemy internet, i coś takiego jak rankingi w wyszukiwarce Google, przestaną już nam zagrażać.

Tym samym, będziemy już mogli spokojnie wprowadzać nasz plan: totalnej dezubekizacji stolicy i jej okolic. Jak to zrobimy? Przecież jesteśmy mistrzami od papierkowej roboty kochamy wszelkie formalności. Przecież formalnie to-nie-my PiS pobierać będziemy od tych głupich – co nie wiedzą kogo mają wybrać – większy podatek od nieruchomości. Już sadzimy lasy aby wzbogacić się o nowy surowiec na papier. Internet należy czymś zastąpić! Prawda!? Przed samymi wyborami, wyślemy naszych ukochanych obywateli do naszych urzędów po pobranie nowych wniosków, na nowe dokumenty – kontynuował swój wywód poseł Suski. – Przecież każdy musi mieć wpisany w swoich dokumentach właściwy adres zamieszkania. Poczta Polska i nasza jedyna „Gazeta Polska” też zarobią, bo przecież zlikwidujemy internet. Wszystko dalej będzie po staremu jak w naszej wspaniałej historii naszego narodu, z którym porozumiewać będziemy się listami poleconymi z potwierdzeniem odbioru, i tak zaprowadzimy ład i porządek. A to że odbiorcami tych listów poleconych będą również i nasi ukochani wyborcy/patrioci, to już trudno się mówi – straty muszą być. Każdy państwowiec dobrze o tym wie: patriotyzm wymaga przecież poświęceń. Zawsze są jakieś straty w ludziach. Prawda?
Naszą dewizą, jest: interes państwa ponad interesem obywatela – skwitował roześmiany i zadowolony poseł Suski.

– Panie pośle Suski!… Ale… Panie pośle Suski!… – odezwał się czołobitnym tonem, jeden z zakłopotanych, młodych posłów Prawa i Sprawiedliwości. – Ale już niedługo wybory do samorządów… — dodał bardzo po cichu.

Cicho chłopcze!… do tego czasu, zdążymy wprowadzić nowy rodzaj patriotycznego totalitaryzmu.

Zbiorowy samobójca stanął na progu przepaści, i jednak się wycofał: – Dość mieliśmy seryjnych samobójców ostatnimi laty – towarzysze. Czas pomyśleć o emeryturze.

ZIWK
Użytkownik

Przynajmniej jeden bezsens niepopełniony!